Luvena inwestuje w kamiennogórskiej SSE

Producent nawozów oraz impregnatów do drewna Luvena zainwestuje w Kamiennogórskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej Małej Przedsiębiorczości 30 mln zł w utworzenie nowej fabryki – podał Polska Agencja Informacji i Inwestycji Zagranicznych. Luvena zmodernizuje obiekty po upadłej Fabryce Nawozów Fosforowych, dobuduje hale produkcyjne, wyposaży je w nowoczesny park maszynowy do produkcji nawozów granulowanych.

Łączna powierzchnia nowego zakładu wyniesie 7,83 ha. Spółka planuje zatrudnić 30 osób.
kamiennogórskiej strefy.

W swoim nowym przedsiębiorstwie zastosuje rozwiązania technologiczne, które przyczynią się do wzrostu konkurencyjności polskiej gospodarki.
– Będzie to inwestycja realizowana w oparciu o kryterium innowacyjności, którego spełnienie potwierdzają dwie opinie niezależnych jednostek naukowych. Oprócz wprowadzenia nowoczesnej linii produkcyjnej, po raz pierwszy w Polsce do wytwarzania nawozów zostanie wykorzystany dolomit, eksploatowany i dostarczany przez Jeleniogórskie Kopalnie Surowców Mineralnych – mówi prezes kamiennogórskiej strefy, Iwona Krawczyk.

Budowa zakładu rozpocznie się w kwietniu przyszłego roku, produkcja ruszy w grudniu 2012 roku. Luvena jest pierwszym zakładem powstającym w nowej podstrefie Gryfów Śląski kamiennogórskiej strefy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności