Lublin zaprasza na Agro-Park

W dniach 29-30 maja br. branża rolnicza będzie miała swoje święto w południowo-wschodniej Polsce: na terenach Międzynarodowych Targów Lubelskich odbędzie się kolejna edycja Targów Rolniczych AGRO-PARK. Tematyka tegorocznych spotkań to uprawa, hodowla i sadownictwo. Targi AGRO-PARK to jedne z najmłodszych polskich wystaw rolniczych, ale ich lokalizacja w mocnym rolniczo regionie kraju, pozwala mieć nadzieję na dynamiczny rozwój. W 2009 r. stoiska blisko 80 producentów i dystrybutorów odwiedziło ok. 10 tysięcy rolników.

Jak zapowiadają organizatorzy, w tym roku ilość profesjonalistów w stosunku do ubiegłego może się podwoić. Zadbali oni również, aby edycja 2010 była mocna nie tylko pod względem ekspozycyjnym, ale i merytorycznym: każdy rolnik odwiedzający Lublin w ostatni weekend maja będzie mógł skorzystać z porad ekspertów i wziąć udział w szeregu seminariów poświęconych m.in. uprawie owoców, hodowli trzody chlewnej, bydła, czy królika towarowego. Wykłady prowadzone przez specjalistów z całego kraju będą poruszały problemy najbardziej nurtujące polskie rolnictwo i sadownictwo.

Współpraca z najważniejszymi instytucjami działającymi w branży: Agencją Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Kasą Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, Lubelską Izbą Rolniczą, Lubelskim Ośrodkiem Doradztwa Rolniczego, Instytutami Branżowymi oraz związkami i stowarzyszeniami, wśród których znalazły się m.in. Zamojskie Towarzystwo Rolnicze, Krajowy Związek Producentów Rzepaku oraz Związek Producentów Roślin Zbożowych, świadczą o dużym zainteresowaniu targami w regionie, a także o potrzebie realizacji spotkań właśnie w Lublinie.

Patronat honorowy nad AGRO-PARKIEM sprawuje Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Wojewoda Lubelski.
Szczegóły na www.agro-park.pl

Źródło: MTP

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności