Lubelskie z Klasą na BIOFACHU

Na wysokim poziomie i w doborowym towarzystwie – tak przebiegała prezentacja regionu lubelskiego podczas zakończonych w miniony weekend międzynarodowych targów rolnictwa ekologicznego BIOFACH w Norymberdze. O dużym sukcesie promocji Lubelszczyzna zadecydowały głównie cieszące się niebywałym wzięciem owoce i warzywa od rolników zrzeszonych w grupach producenckich: KLASA z Klementowic koło Kurowa i KORAB GARDEN z Samoklęsk.

Na 25 metrach kwadratowych lubelskiej powierzchni wystawienniczej, współtworzącej wraz z siedmioma innymi regionami tzw. polską wyspę” pod egidą ministerstwa rolnictwa, królowały soczyste owoce: truskawki, maliny, aronie, jagody i porzeczki. Prawdziwą feerię doznań wizualnych i smakowych dostarczyła także gama przetworów i soków owocowych spółki “Symbio Polska”, pieczywo lekkie firmy “Obst” z Chełma oraz herbatki ziołowe z lubelskiej “Hyperica Natura”. Kolorową ofertę uzupełniły inne certyfikowane produkty, które do Norymbergi przywieźli członkowie klastra “Dolina Ekologicznej Żywności”. Były to: ciasta ekologiczne z międzyrzeckiego “Allnetu”, oleje firmy “Barwy Zdrowia” z Tarnogrodu, żeń-szeń z podfajsławickiej plantacji Sławomira Chmiela oraz ziarna zbóż i nasiona roślin uprawnych z gospodarstw ekologicznych stowarzyszonych w “Ekolandzie”.

O wysokiej jakości i wyszukanym smaku naszych produktów przekonali się nie tylko degustatorzy, którzy tłumnie odwiedzali lubelskie stoisko, ale także liczni kontrahenci zainteresowani wprowadzeniem certyfikowanych specjałów rodem z Lubelszczyzny na rynek europejski. Dla wystawców zLubelszczyzny była to także doskonała okazja do zapoznania się z nowinkami na rynku ekologicznym oraz do wysłuchania szeregu interesujących prelekcji w ramach towarzyszących wystawie seminariów.

BIOFACH są największymi na świecie targami promującymi żywność ekologiczną oraz inne produkty pochodzenia naturalnego. W bieżącym roku w targach udział wzięło niemal 2,5 tys. wystawców (w tym 70% spoza Niemiec). 23 edycję targów odwiedziło ponad 40 tys. gości, z których 41% stanowili zwiedzający zagraniczni ze 130 krajów.