fbpx
Strona głównaWiadomościLouis Dreyfus wychodzi oficjalnie z Rosji

Louis Dreyfus wychodzi oficjalnie z Rosji

Jeden z największych globalnych handlarzy zbożem, czyli firma Louis Dreyfus ma zaprzestać eksportu rosyjskiego zboża od 1 lipca, poinformowała grupa w komunikacie.  

Większość międzynarodowych handlarzy zbożem wstrzymała nowe inwestycje w Rosji po inwazji Moskwy na Ukrainę w zeszłym roku, ale kontynuowała transport rosyjskiej pszenicy.

Rosyjskie ministerstwo rolnictwa poinformowało w oświadczeniu, że otrzymało zawiadomienie od Louisa Dreyfusa Wostok (Wschód), że zaprzestanie obsługi eksportu rosyjskiego zboża. Stwierdzono, że posunięcie to nie wpłynie na wielkość eksportu rosyjskiego zboża.

Podobne decyzje ogłosiły w zeszłym tygodniu międzynarodowe firmy handlowe Cargill i Viterra. Jednakże jednostka spedycyjna Cargill zapowiedziała, że ​​będzie nadal przewozić zboże z krajowych portów, a lokalny zespół zarządzający Viterry zamierza utworzyć nową firmę handlową.

Według szacunków firmy doradztwa rolniczego SovEcon, między lipcem 2022 a marcem 2023 roku Viterra wysłała z Rosji około 2,4 mln ton pszenicy, Cargill 1,6 mln, a Dreyfus 0,8 mln, z łącznej liczby 33,7 mln ton w tym okresie.

Produkty pochodzące z Rosji i Ukrainy stanowiły 2% sprzedaży grupy LDC w zeszłym roku, w porównaniu z mniej niż 4% rok wcześniej, podała firma, prezentując wyniki za 2022 rok 22 marca.

Dyrektor generalny Michael Gelchie powiedział wówczas Reuterowi, że LDC „nie planuje żadnych natychmiastowych zmian” w Rosji, ale zastrzega sobie prawo do dostosowania się „zgodnie z zmieniającymi się okolicznościami”.

LDC odmówił dalszego komentarza na temat przyczyn swojego wyjścia z Rosji.

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

Najpopularniejsze artykuły
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.
[newsletter_signup_form id=4]