LOTOS na solidnym plusie

755,3 mln zł zarobiła na czysto Grupa LOTOS w II kwartale 2009. To wzrost o prawie 80% w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku. Z kolei skonsolidowany zysk operacyjny koncernu w okresie kwiecień-czerwiec 2009 wyniósł 151,3 mln zł. Efekt realizacji Pakietu Antykryzysowego do końca lipca 2009 to ok. 360 mln zł.

Tak wysokie wyniki finansowe LOTOS osiągnął mimo niekorzystnych warunków makroekonomicznych, jakie panowały w II kwartale br. i wiązały się przede wszystkim z niską marżą rafineryjną. Dodatkowo na przełomie marca i kwietnia 2009 koncern przeprowadził planowany postój remontowy, którego koszty w kwocie 62,1 mln zł obciążyły wyniki II kwartału.

Pierwsze półrocze 2009 Grupa LOTOS zamknęła zyskiem netto na poziomie 89 milionów złotych. W tym czasie wypracowano również ponad 153 miliony złotych zysku operacyjnego. Realizacja Pakietu Antykryzysowego pozwoliła do końca lipca 2009 r. zaoszczędzić Grupie już około 360 milionów złotych. Po siedmiu miesiącach br. LOTOS zrealizował średnio 92% założeń Pakietu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności