Łopata Kwazar – przenosi góry… śniegu!

Ubiegła zima była najmroźniejsza od kilkudziesięciu lat. Rekordowe opady śniegu przez długie miesiące paraliżowały Polskę. Według zapowiedzi synoptyków w tym roku sytuacja może się powtórzyć.

Przez ostatnie lata zdążyliśmy przyzwyczaić się do łagodnych zim. Jednak w zeszłym roku opady śniegu były niezwykle intensywne. Na ulicach tworzyły się korki, a piesi mieli problemy z przebrnięciem przez grubą warstwę białego puchu leżącego na chodnikach. Wysokie na kilka metrów hałdy śniegu miesiącami zalegały na trawnikach i w ogrodach.
Gdy obficie pada przez kilka miesięcy bez przerwy, to wybór narzędzia do odśnieżania staje się sprawą kluczową. W najbardziej krytycznych chwilach jesteśmy zmuszeni oczyszczać posesje nawet kilka razy dziennie. Tylko pewny, bardzo wytrzymały sprzęt jest w stanie sprostać takim ekstremalnym warunkom.
Dodatkowo warto pamiętać, iż zgodnie z ustawą, właściciel nieruchomości ma obowiązek usuwania śniegu i lodu z chodnika, który położony jest wzdłuż jego posesji. Zaniedbując obowiązek odśnieżania należącego do nas odcinka drogi lub chodnika, możemy zostać ukarani mandatem służb miejskich.

Firma Kwazar posiada w swojej ofercie łopaty, które przydadzą się we wszystkich pracach porządkowych. Szeroka szufla pozwala na sprawne nabieranie większej ilości śniegu, natomiast solidnie okuta aluminiowa listwa na krawędzi łopaty ułatwia kruszenie lodu. Łopaty zostały wykonane z bardzo wytrzymałego tworzywa, odpornego na niskie temperatury. Nawet przy znacznym odgięciu i silnych mrozach, szufla łopaty powraca do swojego pierwotnego kształtu. Na ciężar odporny jest również trzon łopaty wykonany z woskowanego, litego drewna.
Źródło: Kwazar