fbpx
Strona głównaPozostałeKRIRŁódzkie: szkody z powodu nawałnic i niskie ceny owoców

Łódzkie: szkody z powodu nawałnic i niskie ceny owoców

Izba Rolnicza Województwa Łódzkiego wnioskuje do zarządu Krajowej Rady Izb Rolniczych o podjęcie działań mających na celu ustalenie ceny minimalnej  na owoce miękkie.

– Obecne ceny oferowane przez firmy skupujące (np. agrest 50 gr. za kg) są poniżej kosztów produkcji. Wprowadzenie ceny minimalnej zagwarantowałoby choć pokrycie nakładów produkcji. Problem niskich cen owoców miękkich pojawia prawie co roku – mówi Bronisław Węglęwski, prezes IRWŁ.

Niskie ceny owoców miękkich to niejedyny obecnie problem z jakim borykają się rolnicy w łódzkim.  Nawalne  i ulewne deszcze jakie wystąpiły w ostatnich dniach na terenie powiatu tomaszowskiego spowodowały duże straty w uprawach rolnych, szczególnie w zbożach.

Dlatego  potrzebne jest na tym terenie jak najszybsze uruchomienie prze wojewodę łódzkiego procedur związanych z szacowaniem szkód.

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.