fbpx
Strona głównaWiadomościŁódzcy pszczelarze zapraszają

Łódzcy pszczelarze zapraszają

Wojewódzki Związek Pszczelarzy w Łodzi w dniach 15–17 listopada 2019 roku w Ośrodku Wypoczynkowym „Sportowa Osada” w Strumianach koło Burzenina organizuje IV Łódzką Międzynarodowa Konferencję Pszczelarską pt. “Nowe drogi rozwoju gospodarki pasiecznej.”

Jest ona kolejnym, z zaplanowanych na coroczne, cyklicznych spotkań pszczelarzy z wysokiej klasy specjalistami polskimi i zagranicznymi, którzy prowadzić będą wykłady na temat najistotniejszych kwestii dla każdego pszczelarza, chcącego prowadzić nowoczesną pasiekę na wysokim poziomie.

Jak podkreśla WZP tematyka konferencji posłuży zapoznaniu pszczelarzy z europejskimi trendami dotyczącymi pracy w pasiece, walki z chorobami nękającymi pszczoły, hodowli pszczół i zastosowania produktów pszczelich.

– Wykładowcy, którzy potwierdzili swój udział w konferencji to m. in.: Cestmir Gazda (Gospodarka pasieczna zgodna z naturą), Vaclav Sciskala (Gospodarka pasieczna przy ograniczonym użyciu chemii), obaj z Czech, dr Algirdas Amsiejus (Pyłek, pierzga, mleczko pszczele) oraz Marjan Rynkevic (Pszczelarstwo na Litwie. Gospodarka pasieczna na Litwie), obaj z Litwy, dr. hab. Paweł Chorbiński (Kondycja zdrowotna pszczół – blok wykładów), Paweł Greda (Pszczoła Buckfast). Dodatkowo zaplanowane jest prelekcja pracownika KOWR na temat warunków udziału w mechanizmie „Wsparcie Rynku Produktów Pszczelich” na lata 2020- 22 i przedstawiciela weterynarii na temat RHD i Sprzedaży Bezpośredniej – informuje Joanna Sadowska, prezes Wojewódzkiego Związku Pszczelarzy w Łodzi.

Źródło: WZP

Opracował: Krzesimir Drozd

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.