Lista zakładów skupujących żywiec z obszarów objętych ograniczeniami w związku z ASF

fot. mw

Główny Inspektorat Weterynarii udostępnia listę rzeźni wyznaczonych do uboju świń pochodzących z obszarów objętych ograniczeniami II i III. Listę tę można znaleźć na stronie tej Instytucji.

Lista rzeźni wyznaczonych do uboju świń pochodzących z obszarów objętych ograniczeniami II i III jest dostępna na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii pod linkiem:

https://zywnosc.wetgiw.gov.pl/spi/zatw/index.php?sekcja=&lng=0&poprzedniaSekcja=2&kodwoj=ca%C5% 82y+kraj&kategoria=wszystkie&gatunek=0&szukanyWni=&szukanaNazwa=&wyzn=0.

Jak podkreśla Inspekcja Weterynaryjna, lista ta jest na bieżąco aktualizowana przez powiatowych lekarzy weterynarii z uwagi na dynamiczną sytuację dotyczącą pojawiania się nowych ognisk ASF, zmian zasięgu obszarów objętych ograniczeniami oraz wyznaczaniem nowych podmiotów zajmujących się świniami oraz mięsem pozyskanym od świń pochodzących z obszarów objętych ograniczeniami.

Wykaz zakładów dostępny na stronie GIW dotyczy ogólnej listy zakładów zatwierdzonych zgodnie z rozporządzeniem (WE) nr 853/2004 oraz listy zakładów zatwierdzonych zgodnie z rozporządzeniem (WE) nr 853/2004, korzystających z krajowych środków dostosowujących, o których mowa w art. 13 ust. 3 rozp. 852/2004  oraz art. 10 ust. 3 ww. rozporządzenia 853/20041. Z wykazu tego można wyfiltrować zakłady wyznaczone zgodnie z art. 41 ust. 1 rozporządzenia wykonawczego Komisji nr 2021/605  – informuje Katarzyna Piskorz, zastępca Głównego Lekarza Weterynarii.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności