List prezesa Walkowskiego do ministra Sawickiego

Zarząd Wielkopolskiej Izby Rolniczej wyraża swój głęboki sprzeciw wobec Pańskiej niefortunnej wypowiedzi i kilkukrotnym nazwaniu polskich rolników „frajerami”.

W opinii Zarządu Wielkopolskiej Izby Rolniczej wypowiedź Pana Ministra jest niedopuszczalna i nie licuje z zajmowanym stanowiskiem. Świadczy także o przedmiotowym traktowaniu rolników przez Ministra Rolnictwa, który z założenia powinien im jak najlepiej służyć, a nie ich ustawiać i łajać.
W związku z tym, jako ustawowy samorząd rolniczy, domagamy się od Pana Ministra jednoznacznego przeproszenia wszystkich rolników, którzy codziennie, nie bacząc na trud i na to, czy zostanie on sprawiedliwie zapłacony, obrabiają ziemię, troszczą się o zwierzęta i dostarczają społeczeństwu żywność.
Ponadto w naszym odczuciu takie i podobne wypowiedzi szkodzą całemu stanowi rolniczemu, deprecjonując jego morale, jak i poczucie godności. W złym świetle stawiają także ugrupowanie polityczne, które w swoich założeniach i programie ma reprezentować i bronić interesów wsi i rolnictwa.  

Prezes Wielkopolskiej Izby Rolniczej – Piotr Walkowski

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności