List KFPZ o wyróżnieniu PRP Polska

Mam przyjemność poinformować Państwa, że jeden z produktów firmy PRP Polska, która jest od kwietnia 2009 roku członkiem wspierającym KFPZ, wyróżniony został prestiżową nagrodą Laur Konsumenta – Odkrycie Roku 2010″. Firma PRP bierze aktywny udział w różnych formach aktywności Naszej Federacji, systematycznie reklamuje się także w biuletynie Świat Zbóż.”

PRP SOL – bo to właśnie ten produkt został nagrodzony, jest unikalnym produktem pochodzenia mineralnego polepszającym funkcje życiowe gleby, aktywującym jej żyzność oraz indukującym jej biologiczny potencjał plonotwórczy. Jest to produkt całkowicie naturalny i ekologiczny, a został opracowany przez naukowców PRP Technologies z Francji.

Wytwarzany jest w formie granulatu na bazie węglanów wapnia i magnezu oraz minerałów właściwych dla technologii MIP (Mineral Inducer Process) – m.in. sód, żelazo, mangan, cynk, miedź, bor, molibden i inne w odpowiednich ilościach i formach chemicznych. Konsekwentnie stosowany, z sezonu na sezon stabilizuje lub zwiększa poziom i jakość plonów, poprawia strukturę gleby, ogranicza erozję, zwiększa jej porowatość i pojemność wodną, poprawia napowietrzenie i drenaż wody oraz zwiększa dostępność składników pokarmowych. A wszystko to z poszanowaniem zasobów naturalnych i dbałością o środowisko.

Z pozdrowieniami,
Joanna Leśniewska
Dyrektor Biura KFPZ
Redaktor Naczelna biuletynu Świat Zbóż