Limit wyczerpany tylko w czterech województwach

Rolnicy z 12 województw mogą nadal składać wnioski o pomoc na rozwój działalności innej niż rolnicza. Agencja w skali kraju może przeznaczyć na ten cel ponad 370 mln zł. Do 12 czerwca br. przyjęła 2274 wnioski o przyznanie pomocy z tego działania, które wyczerpują nieco ponad 50% krajowego limitu środków – poinformowało biuro prasowe ARiMR.

Wnioski przyjmowane są do wyczerpania co najmniej 120% przyznanego na województwo limitu. Zgodnie z tym, cztery Oddziały Regionalne ARiMR zakończyły już przyjmowanie takich dokumentów. Najwcześniej, 19 maja, przyjmowanie wniosków o pomoc na Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej” zakończył Wielkopolski OR, 22 maja – Pomorski OR, 28 maja – Zachodniopomorski OR, a 12 czerwca – Warmińsko-mazurski OR.

Z regionów, w których nadal można składać wnioski, wojewódzkie limity środków przewidzianych na 2009 rok zostały wykorzystane do 12 czerwca w największym stopniu w woj. lubuskim – w 119,60% i w woj. podlaskim – 74,91%.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności