fbpx
Strona głównaPozostałeLIDERMIN KAROT dla poprawy wskaźników rozrodu u krów mlecznych

LIDERMIN KAROT dla poprawy wskaźników rozrodu u krów mlecznych

W warunkach mocno uprzemysłowionej i zintensyfikowanej produkcji mleka utrzymanie wskaźników rozrodu na optymalnym poziomie jest coraz większym problemem i wyzwaniem dla hodowców.

Dodatek czystego, aktywnego ß-karotenu do dawki pokarmowej dla krów wpływa istotnie na poprawę występowania zewnętrznych objawów rui oraz skuteczności zacieleń. LIDERMIN KAROT jest nową metodą optymalizacji rozrodu w stadzie krów.

LIDERMIN KAROT dzięki zawartości ß-karotenu odgrywa specyficzną rolę w rozrodzie krów, będąc składnikiem progesteronu oraz ciałka żółtego. ß-karoten jest istotnym składnikiem wymaganym do produkcji hormonu progesteronu oraz do budowy ciałka żółtego. Mechanizm wpływu ß-karotenu na poprawę wskaźników rozrodu nie jest do końca wyjaśniony. Jedna z hipotez zakłada, że ß-karoten chroni komórki odpowiedzialne za produkcję progesteronu przed zniszczeniem przez wolne rodniki. Lidermin Karot poprzez wpływ ß-karotenu na produkcję progesteronu, poprawia warunki zagnieżdżania się zarodka w macicy, skutkując większą skutecznością zacieleń oraz ograniczając przypadki ronień zarodków i metritis.

Kiedy należy stosować Lidermin Karot na fermie bydła mlecznego?
1.Zawsze w sytuacjach zaburzeń w rozrodzie
2.Zawsze w sytuacjach stwierdzonego niedoboru ß-karotenu we krwi u krów
3.Zawsze w sytuacjach długotrwałego skarmiania pasz konserwowanych (kiszonki)
4.Zawsze w sytuacjach braku skarmiania świeżych zielonek
LIDERMIN KAROT należy podawać dla krów mlecznych po wycieleniu do momentu skutecznego zacielenia (kiedy zapotrzebowanie krów na składniki pokarmowe jest szczególnie wysokie) oraz w okresie wzmożonego stresu (zmiana paszy na kiszonki, upały), który może być przyczyną problemów z rozrodem.

Więcej o produktach na www.trouwnutrition.pl

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.