LIDERMIN KAROT dla poprawy wskaźników rozrodu u krów mlecznych

W warunkach mocno uprzemysłowionej i zintensyfikowanej produkcji mleka utrzymanie wskaźników rozrodu na optymalnym poziomie jest coraz większym problemem i wyzwaniem dla hodowców.

Dodatek czystego, aktywnego ß-karotenu do dawki pokarmowej dla krów wpływa istotnie na poprawę występowania zewnętrznych objawów rui oraz skuteczności zacieleń. LIDERMIN KAROT jest nową metodą optymalizacji rozrodu w stadzie krów.

LIDERMIN KAROT dzięki zawartości ß-karotenu odgrywa specyficzną rolę w rozrodzie krów, będąc składnikiem progesteronu oraz ciałka żółtego. ß-karoten jest istotnym składnikiem wymaganym do produkcji hormonu progesteronu oraz do budowy ciałka żółtego. Mechanizm wpływu ß-karotenu na poprawę wskaźników rozrodu nie jest do końca wyjaśniony. Jedna z hipotez zakłada, że ß-karoten chroni komórki odpowiedzialne za produkcję progesteronu przed zniszczeniem przez wolne rodniki. Lidermin Karot poprzez wpływ ß-karotenu na produkcję progesteronu, poprawia warunki zagnieżdżania się zarodka w macicy, skutkując większą skutecznością zacieleń oraz ograniczając przypadki ronień zarodków i metritis.

Kiedy należy stosować Lidermin Karot na fermie bydła mlecznego?
1.Zawsze w sytuacjach zaburzeń w rozrodzie
2.Zawsze w sytuacjach stwierdzonego niedoboru ß-karotenu we krwi u krów
3.Zawsze w sytuacjach długotrwałego skarmiania pasz konserwowanych (kiszonki)
4.Zawsze w sytuacjach braku skarmiania świeżych zielonek
LIDERMIN KAROT należy podawać dla krów mlecznych po wycieleniu do momentu skutecznego zacielenia (kiedy zapotrzebowanie krów na składniki pokarmowe jest szczególnie wysokie) oraz w okresie wzmożonego stresu (zmiana paszy na kiszonki, upały), który może być przyczyną problemów z rozrodem.

Więcej o produktach na www.trouwnutrition.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności