fbpx
Strona głównaWiadomościIzby rolniczeLetni wypoczynek dzieci rolników w Serpelicach

Letni wypoczynek dzieci rolników w Serpelicach

Krajowa Rada Izb Rolniczych w tym roku po raz pierwszy samodzielnie organizowała kolonie dla dzieci rolników. Turnus kolonijny dla 100 dzieci trwał od 10 do 24 sierpnia br. Koloniści zostali zakwaterowani w ośrodku położonym w miejscowości Serpelice na terenie Parku Krajobrazowego Podlaski Przełom Bugu w bezpośrednim sąsiedztwie rzeki Bug, nad dużą piaszczystą plażą. Podczas pobytu dzieci na kolonii był realizowany plan pracy z uwzględnieniem zajęć w ramach promocji i profilaktyki zdrowotnej.

Podczas pobytu dzieci na kolonii był realizowany plan pracy z uwzględnieniem zajęć w ramach promocji i profilaktyki zdrowotnej. Zorganizowany został rejs statkiem do Mielnika, a także dwie wycieczki autokarowe, podczas których dzieci zwiedziły stadninę koni w Janowie Podlaskim oraz Białowieski Park Narodowy. Ponadto dzieci uczestniczyły w licznych pieszych wycieczkach m.in. do Kalwarii Podlaskiej oraz ścieżką edukacyjną Trojan”.

W połowie turnusu miała miejsce impreza sportowa “Spartakiada”, podczas której koloniści, podzieleni na zespoły, uczestniczyli w 10 konkurencjach. Na zakończenie tej imprezy Prezes KRIR Wiktor Szmulewicz wręczył zwycięzcom nagrody ufundowane przez New Holland, Wolf System, Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego, Danone oraz MRiRW.

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.