Letni wypoczynek dzieci rolników w Serpelicach

Krajowa Rada Izb Rolniczych w tym roku po raz pierwszy samodzielnie organizowała kolonie dla dzieci rolników. Turnus kolonijny dla 100 dzieci trwał od 10 do 24 sierpnia br. Koloniści zostali zakwaterowani w ośrodku położonym w miejscowości Serpelice na terenie Parku Krajobrazowego Podlaski Przełom Bugu w bezpośrednim sąsiedztwie rzeki Bug, nad dużą piaszczystą plażą. Podczas pobytu dzieci na kolonii był realizowany plan pracy z uwzględnieniem zajęć w ramach promocji i profilaktyki zdrowotnej.

Podczas pobytu dzieci na kolonii był realizowany plan pracy z uwzględnieniem zajęć w ramach promocji i profilaktyki zdrowotnej. Zorganizowany został rejs statkiem do Mielnika, a także dwie wycieczki autokarowe, podczas których dzieci zwiedziły stadninę koni w Janowie Podlaskim oraz Białowieski Park Narodowy. Ponadto dzieci uczestniczyły w licznych pieszych wycieczkach m.in. do Kalwarii Podlaskiej oraz ścieżką edukacyjną Trojan”.

W połowie turnusu miała miejsce impreza sportowa “Spartakiada”, podczas której koloniści, podzieleni na zespoły, uczestniczyli w 10 konkurencjach. Na zakończenie tej imprezy Prezes KRIR Wiktor Szmulewicz wręczył zwycięzcom nagrody ufundowane przez New Holland, Wolf System, Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego, Danone oraz MRiRW.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności