fbpx
Strona głównaTechnikaAktualnościLemken z pokaźnym wzrostem przychodów za ubiegły rok

Lemken z pokaźnym wzrostem przychodów za ubiegły rok

Firma Lemken w minionym roku obrotowym kontynuowała ścieżkę wzrostu. Rodzinna firma, która ma 243-letnią historię, ustanowiła kolejny rekord, zwiększając sprzedaż o 25 proc. do kwoty 559 mln euro.

– Udało nam się po raz kolejny zwiększyć sprzedaż i wynik, pomimo problemów z globalnym łańcuchem dostaw i rosnących wskaźników inflacji — powiedzieli  Nicola Lemken i dyrektor generalny Anthony van der Ley, przedstawiając wstępne dane dotyczące sprzedaży.

Napływające zamówienia przerosły oczekiwania. Rok 2022 również postawił przed rolnikami wiele wyzwań, ale ogólnie rolnicy byli w stanie wykorzystać wysokie ceny do inwestowania w profesjonalną technologię rolniczą, mimo że ceny środków produkcji wzrosły.

Na całym świecie firma Lemken czerpie korzyści ze swojego doskonałego wizerunku w branży. Z powodzeniem rozszerzyła swoją sprzedaż zarówno na swoim rodzimym rynku w Niemczech, jak iw działalności międzynarodowej. – Obecnie generujemy już 80 proc. sprzedaży z naszej działalności eksportowej i wierzymy, że istnieje potencjał dalszego wzrostu, gdy odkrywamy nowe rynki i grupy docelowe – powiedział dyrektor generalny Anthony van der Ley. Produkty takie jak nowy kultywator Karat 10 i nowe modele pługów również zwiększyły popyt.

Aby osiągnąć swoje ambitne cele, Lemken inwestuje nie tylko w nowy zakład w Dinteloord, ale także w rozbudowę zakładu w Haren oraz program Excellence w Alpen. Kolejnym znaczącym wkładem w sukces firmy jest przejęcie firmy Equalizer, południowoafrykańskiego specjalisty w dziedzinie siewników punktowych z naciskiem na uprawę uproszczoną dla dużych gospodarstw.

Firma spodziewa się kontynuacji pozytywnego rozwoju biznesowego w 2023 roku, w oparciu o już wysoki poziom istniejących zamówień. Podczas gdy rolnicy prawdopodobnie skorzystają na trwającej pozytywnej sytuacji rynkowej, europejska polityka rolna, a zwłaszcza oczekiwanie na dodatkowe regulacje, spowodują dodatkowe obawy rolników z UE w porównaniu z producentami międzynarodowymi.

 

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.