fbpx

Lemken przejmuje południowoafrykańskiego producenta siewników Equalizer

Niemiecka firma Lemken i południowoafrykańska firma Equalizer osiągnęły porozumienie w sprawie przejęcia. Dzięki temu niemiecki specjalista w dziedzinie maszyn rolniczych znacznie rozszerzy swoje portfolio produktów w technice siewu.

Koncentrując się na minimalej ingerencji w glebę w uprawach bezorkowych, gama produktów Equalizer obejmuje siewniki precyzyjne z maksymalnie 36 rzędami i siewniki o szerokości roboczej do 24 metrów. Przejęcie ma zostać sfinalizowane wiosną 2023 r., po uzyskaniu zgód regulacyjnych.

Samasz loteria - baner

Dyrektor generalny firmy Lemken,  Anthony van der Ley, uważa, że portfolio Equalizer doskonale uzupełnia segment siewników firmy Lemken i stanowi ważny element budulcowy dla dalszego wzrostu.

– Nasze gamy maszyn nie pokrywają się. Equalizer oferuje rozwiązania dla klientów i rynków, których firma Lemken do tej pory nie była w stanie obsłużyć. Jeśli chodzi o naszą strategię rozwoju, siewniki Equalizer, również w połączeniu z wózkami pneumatycznymi, wypełniają obecną lukę w naszym asortymencie- mówi van der Ley.

Dodatkowa, optymalna synergia powstaje w przypadku technologii siewu precyzyjnego firmy Lemken, ponieważ opracowana przez firmę Lemken technologia Delta-Row jest uzupełniana przez technologię jednorzędową opracowaną przez firmę Equalizer.

Equalizer, który jest również firmą rodzinną, powstał w Kapsztadzie w 2000 roku i obecnie zatrudnia 180 osób. Firma obsługuje nie tylko swój rodzimy rynek południowoafrykański, gdzie jest liderem na rynku siewu precyzyjnego, ale także Australię, która jest najważniejszym rynkiem eksportowym.

– Widzimy ogromny potencjał dla nowych produktów z firmą Lemken po naszej stronie i cieszymy się na naszą przyszłą współpracę. Jednocześnie jesteśmy dumni, że ta umowa potwierdza sukces i ciężką pracę całego zespołu Equalizer i naszych lokalnych dealerów w ciągu ostatnich 22 lat – mówi Gideon Schreuder, założyciel i dyrektor zarządzający Equalizer, podkreślając, że Equalizer będzie nadal wspierać swoich klientów jako innowacyjnego i niezawodnego partnera.

Firma Lemken jest zobowiązana do spełnienia tej obietnicy i wraz z firmą Equalizer chce rozszerzyć sprzedaż w RPA. Pierwszym zdecydowanym projektem jest szeroko zakrojona rozbudowa logistyki części zamiennych w 2023 r. Wszyscy doświadczeni lokalni pracownicy Equalizer zostaną zatrzymani. Equalizer będzie nadal prowadzony jako niezależna spółka zależna przez obecne kierownictwo, a nazwa marki zostanie zachowana. Oczywiście Lemken niesie swoją wiedzę w zakresie rozwoju, produkcji i sprzedaży, aby wesprzeć przyszły wzrost Equalizer.

 

Baner Agrosimex Alaska
Baner webinarium konopie
POZ 2024 - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze artykuły
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.