fbpx
Strona głównaTechnikaLemken przejmuje południowoafrykańskiego producenta siewników Equalizer

Lemken przejmuje południowoafrykańskiego producenta siewników Equalizer

Niemiecka firma Lemken i południowoafrykańska firma Equalizer osiągnęły porozumienie w sprawie przejęcia. Dzięki temu niemiecki specjalista w dziedzinie maszyn rolniczych znacznie rozszerzy swoje portfolio produktów w technice siewu.

Koncentrując się na minimalej ingerencji w glebę w uprawach bezorkowych, gama produktów Equalizer obejmuje siewniki precyzyjne z maksymalnie 36 rzędami i siewniki o szerokości roboczej do 24 metrów. Przejęcie ma zostać sfinalizowane wiosną 2023 r., po uzyskaniu zgód regulacyjnych.

Dyrektor generalny firmy Lemken,  Anthony van der Ley, uważa, że portfolio Equalizer doskonale uzupełnia segment siewników firmy Lemken i stanowi ważny element budulcowy dla dalszego wzrostu.

– Nasze gamy maszyn nie pokrywają się. Equalizer oferuje rozwiązania dla klientów i rynków, których firma Lemken do tej pory nie była w stanie obsłużyć. Jeśli chodzi o naszą strategię rozwoju, siewniki Equalizer, również w połączeniu z wózkami pneumatycznymi, wypełniają obecną lukę w naszym asortymencie- mówi van der Ley.

Dodatkowa, optymalna synergia powstaje w przypadku technologii siewu precyzyjnego firmy Lemken, ponieważ opracowana przez firmę Lemken technologia Delta-Row jest uzupełniana przez technologię jednorzędową opracowaną przez firmę Equalizer.

Equalizer, który jest również firmą rodzinną, powstał w Kapsztadzie w 2000 roku i obecnie zatrudnia 180 osób. Firma obsługuje nie tylko swój rodzimy rynek południowoafrykański, gdzie jest liderem na rynku siewu precyzyjnego, ale także Australię, która jest najważniejszym rynkiem eksportowym.

– Widzimy ogromny potencjał dla nowych produktów z firmą Lemken po naszej stronie i cieszymy się na naszą przyszłą współpracę. Jednocześnie jesteśmy dumni, że ta umowa potwierdza sukces i ciężką pracę całego zespołu Equalizer i naszych lokalnych dealerów w ciągu ostatnich 22 lat – mówi Gideon Schreuder, założyciel i dyrektor zarządzający Equalizer, podkreślając, że Equalizer będzie nadal wspierać swoich klientów jako innowacyjnego i niezawodnego partnera.

Firma Lemken jest zobowiązana do spełnienia tej obietnicy i wraz z firmą Equalizer chce rozszerzyć sprzedaż w RPA. Pierwszym zdecydowanym projektem jest szeroko zakrojona rozbudowa logistyki części zamiennych w 2023 r. Wszyscy doświadczeni lokalni pracownicy Equalizer zostaną zatrzymani. Equalizer będzie nadal prowadzony jako niezależna spółka zależna przez obecne kierownictwo, a nazwa marki zostanie zachowana. Oczywiście Lemken niesie swoją wiedzę w zakresie rozwoju, produkcji i sprzedaży, aby wesprzeć przyszły wzrost Equalizer.

 

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.