Lemken oferuje konfigurator ścieżek technologicznych online dla siewnika Azurit 9

Siewnik punktowy Azurit 9 umożliwia tworzenie ścieżek technologicznych z bardzo elastycznymi odstępami dzięki koncepcji DeltaRow. Konfigurator ścieżek technologicznych firmy Lemken jest teraz dostępny, aby ułatwić wygodne planowanie.


Konfigurator pomaga rolnikom w obliczaniu ścieżek technologicznych, ponieważ określa, ile rzędów należy wyłączyć w jakim miejscu. Azurit, w przeciwieństwie do konwencjonalnych siewników punktowych, wykorzystuje metodę DeltaRow, w której każdy rząd nasion składa się z dwóch przesuniętych rzędów w odstępach 12,5 cm.

Jeśli jeden z rzędów bliźniaczych zostanie dezaktywowany, odległość pomiędzy rzędami wzrośnie z 62,5 do 75 centymetrów. Jednocześnie w drugim podwójnym rzędzie umieszcza się podwójną ilość nasion, dzięki czemu liczba ziaren na metr kwadratowy pozostaje taka sama. Jeśli operator wyłączy kolejny podwójny rząd ścieżki technologicznej po drugiej stronie toru, szerokość ścieżek zostanie zwiększona do 87,5 centymetra. Taka odległość pozwala rolnikom pracować z szerokimi oponami, które chronią glebę.

Wszystko to można teraz łatwo zaplanować za pomocą konfiguratora ścieżek technologicznych, który wymaga jedynie wprowadzenia szerokości roboczej narzędzia, rozstawu kół i odległości roślin od krawędzi opony.

Jakie są korzyści dla rolników? Wszystkie tory są prawidłowo rozmieszczone, istnieje mniejsze ryzyko nieprawidłowego wjechania w ścieżki technologiczne podczas zabiegów pielęgnacyjnych, straty plonów i jakości spowodowane przejazdami są zminimalizowane, a ostatecznie zwiększa się ogólna wydajność powierzchniowa.

Konfiguratory ścieżek technologicznych dla Azurit 9 i siewników serii Solitair 25 są dostępne bezpłatnie do użytku z dowolnymi terminalami pod adresem tramline.lemken.com.

Źródło: Lemken

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności