Lemken obchodzi 240-lecie istnienia

Lemken Rubin

W 1780 r. Wilhelmus Lemken założył niewielką kuźnię w Xanten nad Dolnym Renem, kładąc tym samym podwaliny pod dobrze dziś znaną firmę. Dziś Lemken jest jednym z wiodących dostawców profesjonalnej technologii uprawy roślin, zatrudniając ponad 1600 pracowników w 29 oddziałach handlowych na całym świecie. W tym roku firma rodzinna obchodzi 240-lecie istnienia, organizując liczne imprezy dla pracowników, partnerów handlowych i klientów.

Wilhelmus Lemken zaczął wykuwać pługi, kultywatory i brony dla lokalnych rolników w pobliżu Xanten nad Dolnym Renem 240 lat temu i od tego czasu te wczesne produkty pozostają częścią asortymentu. W 1969 roku Viktor Lemken przejął zarządzanie firmą rodzinną i napędzał jej rozwój poprzez innowacje. W rezultacie Lemken jest obecnie bardzo dobrze wyspecjalizowaną firmą w zakresie produkcji pługów na wszystkich głównych rynkach rolnych na całym świecie.

Technologia uprawy ścierniska przeszła długą drogę od słynnego modelu Smaragd sprzed 80 lat do dzisiejszego flagowego Rubin 10. Jednocześnie innowacyjna technologia pługów firmy zapewniła jej przełom jako lidera rynku i wyznaczyła punkt odniesienia dla całej branży. Koncentrując się w coraz większym stopniu na eksporcie i otwieraniu rynków wschodnich od lat 90., Lemken nadal odnotowywał silny wzrost. Asortyment produktów został rozszerzony o siewniki i zestawy siewników, a od tego czasu liczba pracowników stale rośnie.

Fabryka firmy Lemken

Nicola Lemken jest obecnie menadżerem rodzinnej firmy w 7. pokoleniu i nadal koncentruje się na profesjonalnej uprawie roślin, która charakteryzuje się innowacyjnością i wysoką jakością: – Stawiamy na wydajne, zrównoważone rolnictwo i wspólnie z naszymi partnerami handlowymi umożliwiamy niezawodne, bezpieczne i wydajne procesy pracy dla rolników i usługodawców na całym świecie w szerokim zakresie zastosowań i bardzo zróżnicowanych podejściach do produkcji roślinnej. Nasi klienci zawsze mogą w 100% polegać na wyjątkowej technologii i kompleksowej obsłudze. Aby spełnić tę obietnicę, ściśle współpracujemy ze specjalistycznymi dealerami i naszym wysoko wykwalifikowanym zespołem serwisowym – stwierdził.

Lemken, specjalista w dziedzinie techniki rolniczej, koncentruje swoją gamę produktów na uprawie, siewie i pielęgnacji roślin. Firma przestawiła swój segment pielęgnacji upraw na początku tego roku i teraz w pełni koncentruje się na swoich mocnych stronach w technologii spulchniania sterowanego kamerą i selektywnym stosowaniu środków do pielęgnacji upraw. Dyrektor zarządzający Anthony van der Ley nie może się doczekać dalszego pozytywnego rozwoju firmy: – Marka Lemken cieszy się doskonałą reputacją daleko poza naszym rodzimym rynkiem w Niemczech. Naszym celem jest pomyślne wprowadzenie tej rodzinnej firmy do następnego pokolenia poprzez oferowanie innowacji, które przynoszą optymalne korzyści naszym klientom – powiedział.

Odpowiedzialne wykorzystanie zasobów odgrywa kluczową rolę w zakładach produkcyjnych Lemken od ponad 15 lat. Fabryka firmy w Alpen jest neutralna pod względem emisji dwutlenku węgla w zużyciu energii elektrycznej, dzięki zakładowym elektrociepłowniom i rozległym, inteligentnie kontrolowanym cyklom energetycznym między administracją a zakładami produkcyjnymi.

Lemken Koralin

Profil firmy Lemken obejmuje dodatkowo kulturę korporacyjną, która jest głęboko przyjazna dla pracowników. Firma bardzo wysoko ceni wieloletnie doświadczenie i rozwój pracowników. Dlatego wspomnienia pracowników zostały zestawione z najciekawszymi fragmentami historii firmy oraz informacjami o aktualnym rozwoju technologicznym na stronie 240lemken.com. Rezultatem jest fascynująca internetowa oferta specjalna dotycząca 240-letniej historii firmy, a klienci są serdecznie zachęcani do dzielenia się swoimi pomysłami i historiami.

Źródło: Lemken

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności