LEMKEN z nowym centrum szkoleniowym

Firma LEMKEN otworzyła nowe centrum szkoleniowe dla swoich sprzedawców, pracowników, dealerów i serwisantów. Dzięki temu obsługa klientów ma być na jeszcze lepszym poziomie.

Firma LEMKEN, specjalizująca się w produkcji maszyn rolniczych otworzyła nowy dział szkoleń AgroTraining już w 2008 roku. Kierowany przez Petera Baumgartner dział zatrudnia sześciu trenerów, którzy zapewniają szkolenia dla około 5000 pracowników i partnerów handlowych rocznie. Był to wystarczający powód, aby firma otworzyła całkowicie nową siedzibę na potrzeby szkoleń – AgroFarmę zaledwie cztery kilometry od głównej centrali w Alpen.

AgroFarma, której budowa pochłonęła kwotę 5 milionów Euro to całkowicie nowe możliwości i jednocześnie inwestycja w przyszłość. Sama sala szkoleń zajmuje powierzchnię 1400 m² z oddzielnymi sektorami dla pługów, uprawy ścierniska, siania i grup produktów ochrony upraw. Poza pokazaniem maszyn wewnątrz budynku i sprawdzeniem ich parametrów technicznych, można je również przetestować w praktyce, na sąsiednich polach. Razem z nowoczesnymi salami konferencyjnymi, w nowym zakładzie mogą się szkolić jednocześnie cztery grupy treningowe.

Wszystkie szkolenia składają się z trzech modułów: teoretycznego, praktycznego w sali szkoleń oraz z ćwiczeń na polach. Szkolenia te są przeznaczone zarówno dla specjalistów ds. sprzedaży oraz innych pracowników LEMKEN, jak i dla pracowników obsługi i serwisu, specjalistycznych dealerów maszyn rolniczych i obsługi posprzedażowej z ponad 50 krajów, w których LEMKEN jest obecny na rynku.

źródło: LEMKEN