LEMKEN dostosowuje asortyment

LEMKEN Steketee Hacke

Jako specjalista w dziedzinie profesjonalnej uprawy roli, LEMKEN wierzy w wiedzę, jakość i innowację. W połączeniu z kompleksową ofertą obsługi klienta, rolnicy mogą wybierać z szerokiej gamy wysokiej jakości technologii uprawy gleby, siewu i pielęgnacji roślin. Dyskusje na temat zrównoważonej pielęgnacji upraw oraz stale rosnących wymagań regulacyjnych na różnych rynkach skłoniły specjalistów ds. techniki rolniczej do trwałego zaprzestania produkcji konwencjonalnych opryskiwaczy polowych.

Dyrektor naczelny Anthony van der Ley wyjaśnia: „Po ponad 10 latach działalności w tym segmencie nie osiągnęliśmy odpowiedniej wielkości rynkowej. Wymagania prawne na każdym z naszych rynków rosną i stają się coraz bardziej zróżnicowane. Oznacza to, że nie ma jednego standardu oprysku polowego LEMKEN, który spełniałby nasze standardy jakości i różnorodność preferencji klientów, dzięki którym moglibyśmy osiągnąć zadowalający przebieg produkcji. Widzimy również, że nawet z punktu widzenia konsumenta granice chemicznych środków ochrony roślin stają się coraz wyższe. Mimo że, podczas ostatniej targów Agritechnica wprowadziliśmy kilka nowych, przyszłościowych modeli, które spotkały się z doskonałym przyjęciem, postanowiliśmy w tym momencie wycofać z naszej oferty opryskiwacze polowe”.

Jako firma rodzinna, LEMKEN robi ten krok, aby zająć silną i niezależną pozycję na przyszłość. Oznacza to, że zamierza wzmocnić i rozszerzyć obszary uprawy gleby, technologii siewu i produktów do pielęgnacji roślin, aby utrzymać swoją pozycję innowacyjnego lidera na rynku. W ten sposób „pielęgnacja upraw” będzie koncentrować się na zrównoważonych rozwiązaniach dotyczących pielęgnacji upraw w przyszłości. Z tego powodu dwa lata temu LEMKEN kupił Steketee, holenderskiego specjalistę w dziedzinie techniki odlewniczej. Stwarza to możliwość połączenia mechanicznego zwalczania chwastów z precyzyjnym, selektywnym opryskiwaniem pasmowym lub opryskiwaniem punktowym, przyczyniając się w ten sposób do rozwiązań przyjaznych dla środowiska w porównaniu z opryskiwaniem tradycyjnym. Jednocześnie nowy proces oszczędza rolnikom czas i pieniądze.

Van der Ley dostrzega trend zaspokajania rosnącego zapotrzebowania na mechaniczną kontrolę chwastów za pomocą inteligentnych elementów sterujących. „Steketee oferuje nie tylko szereg innowacyjnych technologii mechanicznych, ale także najbardziej inteligentną technologię kamer na rynku. Chcemy połączyć i dostosować te maszyny z naszymi rozwiązaniami cyfrowymi. Środowisko zmienia się teraz bardzo szybko. Właśnie dlatego rolnicy i kontrahenci, niezależnie od tego, czy prowadzą działalność w sposób ekologiczny, czy konwencjonalny wybierają najlepszy model, umożliwiający uprawę roli w sposób inteligentny i zrównoważony. Jest to temat przyszłości dla nas wszystkich, aby zapewnić globalne bezpieczeństwo żywnościowe pomimo ograniczeń środowiskowych”.

Miejsce w Haren (Emsland), w którym produkowano opryskiwacze polowe, zostanie zachowane, a w przyszłości zostanie rozbudowane w celu montażu siewników. Ten krok umożliwi przyszłą ekspansję, aby zaspokoić gwałtowny wzrost popytu na te produkty i stworzyć miejsce dla przyszłych modeli planowanych w obszarach siewu i siewu precyzyjnego. Rolnicy, którzy posiadają opryskiwacze polowe LEMKEN, mają zapewnioną stałą dostawę części zamiennych, a także stały dostęp do obsługi klienta LEMKEN. Zamówienia klientów będą przyjmowane i realizowane do końca roku.

Opr. Anna Arabska

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności