fbpx

Łatwiejsza obsługa maszyn Claas dzięki aplikacji Claas Connect

Claas przygotował dla właścicieli maszyn nowych i używanych swojej marki specjalną platformę Claas connect. Jej celem jest ułatwienie posiadaczom maszyn ich użytkowania, monitorowania, konserwacji oraz poszerzania floty.

Maszyny rolnicze należą do inwestycji, z których rolnicy korzystają przez kilkanaście lat, a nawet więcej. W tym czasie wielokrotnie poszukują różnych informacji dotyczących maszyny, np. w instrukcji obsługi, w katalogu części czy w innych dokumentach dołączonych podczas zakupu. Co jednak w momencie, kiedy zgubimy dokumentację?

Baner Syngenta

Z pomocą przychodzi platforma Claas connect stworzona dla właścicieli maszyn nowych i używanych. Rejestracja jest bardzo prosta – można to zrobić, korzystając ze swojego konta na Facebooku lub Google, bądź wykorzystując swój adres mailowy.

Użytkownik Claas connect ma dostęp do budowania osobistego świata Claas, który pozwoli na komfortową pracę i obsługę maszyn oraz lepsze zarządzanie gospodarstwem – mówi Sławomir Lewczyk z Claas Polska.

Pierwszym ważnym krokiem jest wprowadzenie numerów seryjnych posiadanych maszyn Claas, dzięki czemu platforma udostępni do każdej z nich elektroniczną instrukcję obsługi oraz katalog części zamiennych (Parts Doc).

– Dodatkowo mamy informację o interwałach przeglądów posiadanych maszyn CLAAS. Za pomocą specjalnej aplikacji dobierzemy rodzaje i ilość środków smarnych do maszyny. Po odszukaniu potrzebnych części możemy je zamówić w internetowym sklepie Parts Shop, który również jest zamieszczony na platformie – tłumaczy Sławomir Lewczyk z CLAAS Polska.

Dostępne jest także narzędzie do odczytu kodów błędów, za pomocą którego możemy uzyskać krótkie wyjaśnienie do wpisanego kodu. Pomocny jest również kalkulator bel, umożliwiający bardzo łatwe obliczenie ilości potrzebnego materiału do oplotu podczas pracy prasą zwijającą lub prasoowijarką.

Konfigurator oraz oferty promocyjne

Claas connect pozwala także na przygotowanie dokładnej specyfikacji maszyny, która nas interesuje za pomocą konfiguratora udostępnionego dla klientów kilka tygodni temu przez polski oddział firmy. Dzięki platformie możemy zapisać konfigurację, aby w każdej chwili do niej wrócić i wprowadzić ewentualne zmiany. Istnieje również opcja skorzystania z ofert promocyjnych modeli zamieszczonych w internetowym salonie maszyn Claas (First Claas Deals). Natomiast jeśli poszukujemy używanej maszyny, możemy sprawdzić aktualne ogłoszenia na First Claas Used.

Platforma udostępnia również narzędzia pomocne w zakresie rolnictwa precyzyjnego, czyli 365 FarmNet, a także Telematics umożliwiający zarządzanie maszynami wyposażonymi w telemetryczny odczyt danych.

Claas Connect jest bezpłatny i – jako nowoczesna platforma – dostępny nie tylko na komputerze, lecz także na urządzeniach mobilnych, czyli tablecie oraz smartfonie, więc możemy z tego systemu skorzystać nawet podczas pracy w polu.

McHale - baner
Danko baner marzec 2024
Webinarium konopie - baner
POZ 2024 - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze artykuły
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA




ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.