Lato w mieście – lato w Ursusie

URSUS tego lata po raz kolejny otworzył swoje drzwi dla dzieci. Już 8 placówek oświatowo-wychowawczych z terenu Warszawy, zajmujących się zorganizowanym wypoczynkiem dzieci w czasie wakacji, odwiedziło Muzeum Historii Ursusa.

W czerwcu Zastępca Burmistrza Dzielnicy Ursus Wiesław Krzemień zwrócił się do Prezesa Spółki URSUS Andrzeja Słonowskiego z prośbą o możliwość odwiedzania muzeum i zapoznanie z historią w naturalnym środowisku”. Prośba dotyczyła dzieci i młodzieży szkół podstawowych i gimnazjalnych pozostających podczas wakacji w Warszawie w ramach programu “Lato w mieście 2010”.

Akcja ruszyła 29 czerwca br. i do 9 sierpnia Muzeum Historii Ursusa odwiedziło 8 placówek oświatowo-wychowawczych.

Grupy liczące po 20, 40 a czasem i 60 osób na początku każdej wizyty były zapoznawane z historią zakładów i dniem dzisiejszym, towarzyszyła temu krótka prezentacja multimedialna i teledysk grupy Blenders – “Kupiłem czarny ciągnik”. Inżynier Kazimierz Okraszewski, opiekujący się wycieczkami z ramienia firmy URSUS, opowiadał uczniom również o zastosowaniu traktorów, specyfice produkcji, specjalistach biorących udział w procesie projektowania i wytwarzania ciągnika.

Następnie zwiedzano muzeum, gdzie każdy z uczestników miał bezpośredni kontakt z eksponatami – mógł poprzestawiać dźwignie, pokręcić pokrętłami, usiąść za kierownicą wybranego zabytkowego traktora oraz porobić zdjęcia.

Młodzież była zafascynowana starymi modelami ciągników, motocyklem Sokół oraz obrabiarkami i to zarówno chłopcy, jak i dziewczęta.

Wizyta w muzeum zaowocowała konkursem plastycznym pt. “Zakłady Ursus w oczach dziecka” zorganizowanym przez Bibliotekę Publiczną im. W. Grabskiego w Dzielnicy Ursus. Pracę z niego można zobaczyć na naszej stronie internetowej:
http://www.ursus.com.pl/wydarzenia.php?mnu=2&gid=12
“Prace stanowią wspaniałą pamiątkę z wizyty w naszym muzeum – mówi Kazimierz Okraszewski – i są przejawem twórczości artystycznej zainspirowanej techniką. Chciałbym pogratulować opiekunom zaangażowania w rozwój talentów dzieci. Jednocześnie odczuwam satysfakcję, że firma URSUS może mieć skromny udział w wychowaniu technicznym młodego pokolenia.”
Źródło: URSUS

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności