Kwazar – bezpieczeństwo na drodze

Za jazdę samochodem z zabrudzonymi światłami można być ukaranym mandatem w wysokości 200 zł. Zanim wyruszysz w drogę, sprawdź stan świateł i reflektorów. Usuń z nich zabrudzenia. Można to zrobić, używając ręcznego opryskiwacza firmy Kwazar. Poprawisz nie tylko swoją widoczność, ale będziesz widoczny dla innych kierowców. Poświęć swojemu bezpieczeństwu 3 minuty. N

Jesienią i zimą światła brudzą się szybko, a zabłocone reflektory są przyczyną ograniczenia widoczności – nie tylko my gorzej widzimy, ale i nasz samochód jest mniej widoczny na drodze. Dodatkowo, zabrudzenie świateł stopu ogranicza czas reakcji kierowcy następnego samochodu. O wypadek lub stłuczkę nietrudno.

Według statystyk (źródło: Wypadki drogowe w Polsce 2006″)Komendy Głównej Policji, listopad i grudzień są najbardziej niebezpiecznym okresem dla użytkowników dróg. Tylko w 2006 roku, w ciągu tych dwóch miesięcy, w wypadkach zginęło 1127 osób, a 10 697 odniosło obrażenia . Poza warunkami atmosferycznymi, na wzrost liczby wypadków ma wpływa ich oświetlenie. Warto pamiętać, że za jazdę z zabrudzonymi światłami można być ukaranym mandatem w wysokości 200 zł.

Zanim wyruszysz w podróż, wyczyść wszystkie światła samochodu
Nie rób tego na sucho – włączone światła mocno nagrzewają się, przez co bród przywiera do powierzchni. Próba usunięcia zanieczyszczeń może zakończyć się porysowaniem powierzchni reflektorów. Światła, możesz oczyścić na każdej stacji benzynowej, ale po co tracić czas na jej szukanie? Możesz to zrobić w każdej chwili. Wystarczy, że w Twoim samochodzie znajdzie się na stałe jeden z opryskiwaczy firmy Kwazar. Spryskaj reflektory płynem do mycia szyb i przetrzyj światła suchą szmatką bądź papierowym ręcznikiem. Zwrócić uwagę na inne szybko brudzące się elementy samochodu – lusterka, szyby oraz tablice rejestracyjne – za zabrudzenie samochodu grozi mandat.

Kwazar Cleaning Line – seria opryskiwaczy dla Twojego samochodu
Opryskiwacze Kwazar serii Cleanig Line to sprawdzone przez urządzenia profesjonalistów. Znajdują swe zastosowanie od najmniejszych czynność czyszczących, po wielko powierzchniowe prace w trudnych warunkach. W ręcznym czyszczeniu reflektorów, tablic, czy tapicerki najlepiej sprawdzają się poręczne opryskiwacze Mercury PRO + i Venus PRO +.

Mercury PRO + to ręczny opryskiwacz z serii Cleaning Line. Posiada pompkę o podwójnym działaniu zwiększającą wydajność użycia. Znakomicie sprawdza się, podczas szybkich prac, szczególnie prowadzonych na jesiennym chłodzie. Inną zaletą Mercury PRO + jest jego niewielka pojemność. Prócz czyszczenia reflektorów, czy lusterek, można wykorzystać go do sprzątania trudnodostępnych powierzchni np. wykładziny pod siedzeniami. Produkt jest dostępny w pojemnościach: 05l (8.91 zł) oraz 1l (10.49 zł).

Venus PRO + to ręczny opryskiwacz ciśnieniowy z serii Cleaning Line. Vitonowe uszczelnienia, które posiada Venus PRO +, stanowią o bezpieczeństwie opryskiwaczai o możliwości stosowania nawet najbardziej agresywnych środków czyszczących. Opryskiwacz wyposażony jest w ruchomą dyszę, która pozwala na precyzyjne i skuteczne dotarcie nawet do trudno dostępnych miejsc. Venus PRO + dostępny jest również w wersji z przedłużką i końcówką spieniającą, znajdującą swe zastosowanie w nanoszeniu piany na dywaniki i tapicerkę. Stanowi to dodatkowy atut opryskiwaczai pozwala na wszechstronne zastosowanie zarówno w naszym samochodzie, jak i w domu. Venus pro plus dostępny jest w trzech wersjach pojemnościowych 1l (28.79 zł), 1.5 l (30.74zł) oraz 2 l (32.70zł).

opr. MS
Wrp.pl
źródło: Aurora Communication