fbpx
Strona głównaWiadomościKukurydziany Skrzelew

Kukurydziany Skrzelew

7 października we wsi Skrzelew w powiecie sochaczewskim odbędą XX jubileuszowe Dni Kukurydzy Województw Mazowieckiego i Łódzkiego oraz Ogólnopolska Prezentacja Odmian.

W programie kukurydzianego święta przewidywany jest zbiór z poletek demonstracyjnych z odmianami kukurydzy na ziarno i kiszonkę oraz prezentacja poletek herbicydowych i nawozowych, a także wystawa sprzętu rolniczego, pokaz użytkowania maszyn rolniczych i kiermasz drzewek owocowych i roślin ozdobnych. Nie zabraknie też licznych atrakcji kulturalno – rozrywkowych miedzy innymi planowane są konkursy z ciekawymi nagrodami i występy zespołów folklorystycznych i młodzieżowych.

Początki uprawy kukurydzy na terenie gminy Teresin sięgają lat osiemdziesiątych XX wieku, a Dni Kukurydzy Dni Kukurydzy w Skrzelewie stały się największą wystawą tego rodzaju w tym terenie – dorocznym spotkaniem przedstawicieli branży kukurydzianej.

– Organizacja Dni Kukurydzy ma swoją tradycję, jak też ukształtowany wizerunek, są goście i wystawcy z zagranicy, a szybko rosnąca liczba wystawców i zwiedzających najlepiej świadczy o jej celowości. Impreza odbywa się na terenie otwartym, co ułatwia wystawcom sprzętu rolniczego jego prezentację i nawiązanie kontaktów z klientami – mówi Tadeusz Szymańczak, przewodniczący Komitetu Organizacyjnego XX Dni Kukurydzy Województw Mazowieckiego i Łódzkiego.

Podczas Dni Kukurydzy prezentowane są poletka demonstracyjne oraz maszyny do zbioru i uprawy kukurydzy. Jak podkreślają organizatorzy kukurydzianego święta daje to rolnikom wyjątkową okazję do porównania upraw różnych odmian, jakości pracy poszczególnych maszyn i procesów technologicznych, zapoznania się z najnowocześniejszymi rozwiązaniami technicznymi, wymiany informacji i praktycznego jej wykorzystania we własnych gospodarstwach rolnych.

Współorganizatorami Jubileuszowych XX Dni Kukurydzy Województw Mazowieckiego i Łódzkiego oraz Ogólnopolskiej Prezentacji Odmian są: Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego, Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego, Mazowiecki Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Warszawie, Łódzki Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Bratoszewicach, Mazowiecka Izba Rolnicza, Instytut Hodowli i Aklimatyzacji Roślin Radzików, Urząd Gminy w Teresinie, Zarząd Gminny NSZZ “Solidarność” Rolników Indywidualnych w Teresinie.

Program XX Dni Kukurydzy

godz. 9,00 – rozpoczęcie imprezy
zbiór z poletek demonstracyjnych odmian kukurydzy na ziarno i kiszonkę,
– prezentacja poletek herbicydowych i nawozowych,
– prezentacja firm branżowych z zakresu produkcji rolniczej,
– wystawa sprzętu rolniczego
godz. 10,00
– pokaz użytkowania maszyn rolniczych,
– kiermasz drzewek owocowych i roślin ozdobnych,
– wiele atrakcji kulturalno-rozrywkowych,
– konkursy dla uczestników imprezy z nagrodami.
– konkurs wiedzy rolniczej dla uczniów szkół rolniczych.
godz. 11,00 – otwarcie i powitanie gości
godz. 13,00 – rozstrzygnięcie konkursów – wręczanie pucharów i nagród
około godz. 12,00-12,30 drugi pokaz użytkowania maszyn rolniczych

Źródło: Komitet Organizacyjny Dni Kukurydzy

Najpopularniejsze artykuły
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.
[newsletter_signup_form id=4]