Kukurydza trafi na Giełdowy Rynek Rolny

Na Giełdowy Rynek Rolny działający na podstawie licencji Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa trafia trzeci już produkt – kukurydza w klasie jakościowej A.

– Obrót kukurydzą, podobnie jak pszenicą i żytem jest prowadzony w formule rynku kasowego (SPOT) w dwóch równolegle działających systemach, tj. systemie kursu jednolitego i systemie aukcyjnym. System kursu jednolitego polega na prowadzeniu przez TGE S.A. regularnych, cotygodniowych notowań wystandaryzowanych kontraktów na towar przechowywany przez uczestników rynku w autoryzowanych magazynach. Wszystkie transakcje na danej sesji, w danym magazynie, zawierane będą po takim samym jednolitym kursie. Z kolei system aukcyjny polega na organizacji i prowadzeniu aukcji sprzedaży towaru bezpośrednio od jego właściciela dysponującego własnym magazynem autoryzowanym – informuje Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Planowane jest również wprowadzenie na GRR kolejnych produktów rolno-spożywczych, m.in. rzepaku i koncentratu soku jabłkowego.

Źródło: MRiRW

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności