fbpx
Strona głównaUprawaKukurydzaKukurydza i pszenica w Unii tańsze niż w przeddzień wybuchu wojny na Ukrainie

Kukurydza i pszenica w Unii tańsze niż w przeddzień wybuchu wojny na Ukrainie

Notowania Matif 23.01.2023. Wyceny kontraktów na zboża i soję w Chicago zostały obniżone, co za tym idzie taniały również unijne kontrakty na Matif.

Przeceny w Paryżu, tradycyjnie pogłębiał rosnący kurs eurodolara. Obecnie unijna kukurydza i pszenica są tańsze niż w przeddzień wybuchu wojny na Ukrainie, informuje e-WGT.

Poniedziałkowa (23.01.2023) przecena sprawiła, że staniały unijna kukurydza i pszenica, ale ciągle notowania są relatywnie wysokie, porównując je do lat poprzednich.

Unijny rzepak jest najtańszy od sierpnia 2021 roku, ale nadal o ok. 150 euro droższy od średniej z 2014-2020 roku. Poniedziałkową sesję Matif zamknął dla kontraktów terminowych ceną rzepaku 529,25 eur/t, dla pszenicy 279,25 eur/t i 272,25 eur/t kukurydzy.

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.