Kujawsko-Pomorskie MIODOWE LATO

  W niedzielę 10 sierpnia 2014 roku, od godziny 10.00, zapraszamy do Zarzeczewa na Kujawsko-Pomorskie Miodowe Lato oraz XXXI Wojewódzki Dzień Pszczelarza. Na tegorocznej imprezie gościć będziemy pszczelarzy z Kujaw i Pomorza, z Krajny i Mazur, Wielkopolski i Mazowsza. Bartnicy zaprezentują swoje produkty – miody, pyłki, pierzgę czy wyroby z pszczelego wosku.

  Będą Państwo mogli degustować oraz zakupić miody i produkty pasieczne. Sierpniowe święto to również okazja, aby poszerzyć wiedzę na temat dobroczynnych właściwości produktów pszczelich. Zaplanowaliśmy dwie prelekcje: o „Intrygujących ciekawostkach z życia pszczół” będzie mówił doświadczony pszczelarz, a o „Właściwościach leczniczych produktów pasiecznych” lekarz medycyny.

  Zaplanowaliśmy kilka pokazów: przyrządzania dań z wykorzystaniem miodu, odwirowywania miodu, wyrobu świec z wosku pszczelego.

  Tych z Państwa, którzy lubią aktywnie spędzać czas, zapraszamy na warsztaty kulinarne, rękodzielnicze oraz wypieku pierników. Zachęcamy również do udziału w konkursach, a dzieciom proponujemy między innymi zabawy sportowe.

  Panie z kół gospodyń wiejskich i twórcy ludowi przybliżą Państwu nasze dziedzictwo kulturowe, zapoznają z tradycjami regionu, w tym również kulinarnymi.

  Do Zarzeczewa dojadą Państwo z Włocławka autobusem linii nr 9.

  Dla odwiedzających Zarzeczewo własnymi środkami lokomocji przygotujemy bezpłatny parking.

  Zapraszamy do Zarzeczewa 10 sierpnia 2014 roku!

  Dodatkowe informacje:http://www.kpodr.pl/index.php/component/content/article/75-aktualnoci/1581-kujawsko-pomorskie-miodowe-lato

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
  Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
  Please enter your name here
  Please enter your comment!

  Polityka Prywatności