fbpx
Strona głównaKujawsko-Pomorskie MIODOWE LATO
Array

Kujawsko-Pomorskie MIODOWE LATO

W niedzielę 10 sierpnia 2014 roku, od godziny 10.00, zapraszamy do Zarzeczewa na Kujawsko-Pomorskie Miodowe Lato oraz XXXI Wojewódzki Dzień Pszczelarza. Na tegorocznej imprezie gościć będziemy pszczelarzy z Kujaw i Pomorza, z Krajny i Mazur, Wielkopolski i Mazowsza. Bartnicy zaprezentują swoje produkty – miody, pyłki, pierzgę czy wyroby z pszczelego wosku.

Będą Państwo mogli degustować oraz zakupić miody i produkty pasieczne. Sierpniowe święto to również okazja, aby poszerzyć wiedzę na temat dobroczynnych właściwości produktów pszczelich. Zaplanowaliśmy dwie prelekcje: o „Intrygujących ciekawostkach z życia pszczół” będzie mówił doświadczony pszczelarz, a o „Właściwościach leczniczych produktów pasiecznych” lekarz medycyny.

Zaplanowaliśmy kilka pokazów: przyrządzania dań z wykorzystaniem miodu, odwirowywania miodu, wyrobu świec z wosku pszczelego.

Tych z Państwa, którzy lubią aktywnie spędzać czas, zapraszamy na warsztaty kulinarne, rękodzielnicze oraz wypieku pierników. Zachęcamy również do udziału w konkursach, a dzieciom proponujemy między innymi zabawy sportowe.

Panie z kół gospodyń wiejskich i twórcy ludowi przybliżą Państwu nasze dziedzictwo kulturowe, zapoznają z tradycjami regionu, w tym również kulinarnymi.

Do Zarzeczewa dojadą Państwo z Włocławka autobusem linii nr 9.

Dla odwiedzających Zarzeczewo własnymi środkami lokomocji przygotujemy bezpłatny parking.

Zapraszamy do Zarzeczewa 10 sierpnia 2014 roku!

Dodatkowe informacje:http://www.kpodr.pl/index.php/component/content/article/75-aktualnoci/1581-kujawsko-pomorskie-miodowe-lato

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze artykuły
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.