KUHN w dziewięciu odsłonach

Zbliżająca się kolejna edycja targów POLAGRA PREMIERY 2010. będzie doskonałą okazją do zapoznania się z najnowszą ofertą rynku. Firma KUHN przygotowała dziewięć nowości, które zaprezentujemy w kolejnych informacjach. Polska premiera kilku z nich odbędzie się właśnie podczas poznańskich targów. Zaczynamy od serii kompaktowych wozów z pionowymi ślimakami.

Uzupełnieniem oferty firmy KUHN w segmencie wozów paszowych z pionowym ślimakiem jest nowa seria PROFILE, która po raz pierwszy będzie prezentowana w Polsce podczas wystawy POLAGRA PREMIERY 2010.

Nowa generacja wozów paszowych z 2 pionowymi ślimakami została stworzona z myślą o gospodarstwach, w których wykorzystanie maszyn do przygotowania i zadawania paszy było do tej pory ograniczone ze względu na małe wymiary bram budynków.

PROFILE – wóz paszowy przystosowany do pracy w każdym budynku:

  • Pojemności zbiornika 14 i 18 m3 przystosowane są do stad o wielkości 65 do 140 sztuk, w tym krów mlecznych z dawkami o dużej zawartości włókna.
  • Kompaktowa konstrukcja: wysokość modelu 14 m3 wynosi 2,46 m, przy szerokości kół 2,31 m liczonej od krawędzi.
  • Rozdrabnianie i mieszanie wszystkich rodzajów paszy (kiszonka, siano, słoma, sianokiszonka…), ładowanych w belach okrągłych lub prostopadłościennych.

PROFILE – TMR najwyższej jakości:

  • Konstrukcja ślimaka umożliwia podwójny skok zwojów podczas ostatniego ćwierć obrotu – zapewnia to szybsze, energiczne mieszanie paszy.
  • Wóz paszowy jest seryjnie wyposażony w system ważenia KUHN T10. Jako opcja, system posiada możliwość programowania 80 dawek składających się z 20 komponentów i 10 skarmianych porcji
  • Małe zapotrzebowanie na moc, między innymi dzięki wąskiej” sylwetce wozu paszowego.

Wysyp za pomocą przenośnika taśmowego ze zmiana kierunku obrotów:

  • Przedni przenośnik umożliwia wyładunek paszy po prawej lub lewej stronie maszyny.
  • Jako opcja, standardowy przenośnik może być wyposażony w hydrauliczne przesunięcie o 250 mm. Wóz paszowy PROFILE może być również wyposażony w przenośnik ze zmienną pozycją umożliwiający zadawanie paszy do wszystkich rodzajów żłobów lub stołów paszowych.