fbpx
Strona głównaTechnikaAktualnościKuhn rozszerza ofertę o nowe, składane brony wirnikowe HR 5030 R i...

Kuhn rozszerza ofertę o nowe, składane brony wirnikowe HR 5030 R i HR 6030 R

Brony wirnikowe HR 5030 R i HR 6030 R, przeznaczone do pracy solo, oferują szerokość roboczą odpowiednio 5 i 6 metrów. Nadają się do szerokiej gamy ciągników o mocy do 350 KM i stanowić mają skuteczne rozwiązanie dla gospodarstw rolnych poszukujących maszyn wysokiej wydajności.

Brony mechaniczne HR 1030 R posiadają ramę z pojedynczą ramą nośną. Dzięki temu dostęp do skrzyni przekładniowej i napędów jest ułatwiony, co usprawnia wykonywanie czynności obsługowych. Dodatkowo dzięki umieszczeniu środka ciężkości blisko ciągnik a, zapewniony jest komfort jazdy, a wymagana siła udźwigu maszyny jest mniejsza.

Ponieważ struktura gleby może być różna na tym samym polu, ustawienia maszyny należy szybko i łatwo regulować, aby uzyskać optymalną jakość pracy. Regulacja głębokości roboczej i włóki wyrównującej odbywa się centralnie ręcznie lub hydraulicznie bezpośrednio z kabiny ciągnika.

Dla optymalnego kruszenia, wyrównywania i zagęszczenia gleby, HR 1030 R są kompatybilne z szerokim wyborem noży i wałów dogniatających. W standardzie wyposażone są w noże z powłoką z węglików spiekanych Durakuhn, które zwiększają odporność na uderzenia i zużycie. Dla jeszcze  większej trwałości, opcjonalnie dostępne są ostrza Durakarb z wkładkami z węglika wolframu. Z kolei dzięki systemowi szybkiego mocowania Fast- Fit czas poświęcony na wymianę noży jest krótki.

Przekładnie Duplex posiadają wymienne koła zębate umożliwiające dostosowanie prędkości obrotowej wirników do warunków pracy i oczekiwanego rezultatu. W zależności od tego czy czy gleba jest lekka, ciężka, sucha czy mokra, brony HR 5030 R i 6030 R mogą być wyposażone w wały Maxicrumbler (Ø 520 mm), Maxipacker (Ø 535 mm) lub Megapacker (Ø 590 mm). Te ostatnie, o dużej średnicy, mają doskonałą nośność.

Wzmocniona centralna skrzynia biegów wyposażona jest  w chłodnicę oleju, a cały układ napędowy chroniony jest przez sprzęgło kłowe. Podobnie jak we wszystkich bronach mechanicznych Kuhn, mocny napęd wirnika jest w pełni chroniony przez sztywną obudowę przekładni. Obudowa, łożyska i uchwyty noży tworzą zwartą i bardzo wytrzymałą całość. Zastosowanie łożysk stożkowych zapewnia wytrzymałość i niezawodność. Dzięki temu nowe brony HR 1030 R stanowią skuteczne rozwiązanie do przygotowania jednorodnego, wysokiej jakości podłoża.

 

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.