Kuhn prezentuje nowości

Podczas targów Polagra Premiery firma Kuhn prezentowała na swoim stoisku techniczne nowości. Swoistą przedpremierą było pokazanie publiczności kosiarki zawieszanej na wysięgniku, która przechodzi ostatnie testy przed wdrożeniem do sprzedaży. Po raz pierwszy w Polsce zaprezentowano również opryskiwacz Lexis 3000.

Agri Longer GII to kosiarka, która jest na etapie ostatnich testów przed sprzedażą. Maszyna służy głównie do prac przy koszeniu skarp i rowów. Producent zakłada, że znajdzie swoje zastosowanie w branży usług komunalnych. Maszyna jest przygotowywana do koszenia skarp i rowów. Świetnie sprawdzi się również w branży rolniczej, jeśli chodzi o meliorację łąk. Według producenta znajdzie swoich odbiorców wśród firm komunalnych. Zasięg przy koszeniu rowów wynosi cztery metry, natomiast przy wykaszaniu skarp sześć metrów. 
 
Głowica maszyny o szerokości 1,20 może pracować w systemie przesuwnego mocowania. Dzięki temu rozwiązaniu istnieje możliwość zwiększenia zasięgu poziomego i pionowego o dodatkowe 40 cm. System umożliwia obrót głowicy względem jej umocowania o 90 stopni. Przy odchyleniu ramienia do tyłu umożliwia wykaszanie terenu znajdującego się z kołem ciągnika. 
 
Głowica jest wyposażona w napęd pasowy rotora, który można wyposażyć w bijaki lub inne przystawki np. piły tarczowe, obcinacz. Moc rotora wynosi 44 KM, co zapewnia wydajne rozdrabianie każdego materiału. 
 
Połączenie 70 litrowego zbiornika oleju i chłodnicy o mocy 12 kW ma wpływ na niskie koszty eksploatacji oraz dobrą pracę w różnych warunkach klimatycznych. Sterowanie maszyny odbywa się za pomocą mechanizmu linkowego. Można ją jednak wyposażyć w system proporcjonalnego sterowania za pomocą elektryczno-hydraulicznego joysticka. 
 
Dobry dla średnich gospodarstw 
Na targach Polagra Premiery firma Kuhn prezentowała również swój nowy opryskiwacz Lexis 3000. Jest to opryskiwacz zaczepiany, zastępca modelu Atlantique. Maszyna jest skierowana głównie do właścicieli gospodarstw od 50 do 150 ha, która w pracy sprawdza się również z ciągnikami starszej generacji. 
 
Opryskiwacz waży jedynie 2 tony. Posiada jednak stosunkowo krótką ramę ze zbiornikiem o rzeczywistej pojemności 3150 l. Te rozwiązanie gwarantować ma odpowiednie dociążenie przodu maszyny zapewniając większą stabilność podczas poruszania się po polu. Zbiornik opryskiwacza został wykonany z jednolitego elementu. Dodatkową cechą zapewniającą stabilne utrzymanie jest umieszczenie zbiornika na wodę  między kołami maszyny.
 
Maszyna została wyposażona w belkę aluminiową o szerokości 12 do 28 m. Równoległobok obsługujący belkę jest amortyzowany. Zaletą opryskiwacza jest łatwość jego obsługi. Maszyna została wyposażona w prosty komputer RPB, REB 3 wraz z GPS. Oprogramowanie pozwala na zobrazowanie lokalizacji opryskiwacza na polu oraz zarządzanie pracą maszyny.
 
Marcin Nieradka 
 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności