Kubota Traktor Show 2016 – fotorelacja

18 września w Zakładzie Doświadczalnym Uniwersytetu Rolniczego w Prusach koło Krakowa odbyły się kolejne już pokazy japońskiego producenta poświęcone maszynom uprawowym. Obecni i przyszli użytkownicy marki Kubota podczas spotkania mogli zapoznać się z profesjonalnymi rozwiązaniami dla branży.

W ramach Kubota Tractor Show japoński producent po raz pierwszy zaprezentował traktory zagregowane z maszynami służącymi do uprawy gleby. Do tej pory w ramach pokazów firmy prezentowane były ciągniki z maszynami do zbioru zielonek oraz maszyny komunalne.

Niedzielne spotkanie rozpoczął szef sprzedaży marki Kubota. – Jest to czwarty cykl jesiennego Demo Tour, czyli współpracy ciągników marki Kubota z rolniczymi osprzętami różnych innych producentów. Dzisiaj zobaczą Państwo maszyny od 50 do 170 KM, jednak z pewnością wisienką na torcie będzie ciągnik M7, czyli od 130 do 170 KM, zachęcam też do zwrócenia uwagi na mniejsze maszyny do stosowań komunalnych – mówił Michał Poźniak.

Do tej pory Kubota w swojej ofercie produktowej miała ciągniki do 140 KM, w tym roku do sprzedaży w Polsce weszła nowa seria M7. Traktory z serii M7001 są bez wątpienia najmocniejszymi i najwydajniejszymi konstrukcjami w ofercie japońskiego producenta, o mocy od 130 do 170 KM. To ciągniki, które spełniają najbardziej rygorystyczne normy czystości spalin, przy zachowaniu dużej mocy i niskiego zużycia paliwa. Dodatkowo nowe traktory dzięki magistrali ISOBUS oferują szerokie możliwości współpracy z wieloma wymagającymi maszynami towarzyszącymi. Na pokazach oprócz najnowszej serii ciągników nie zabrakło również maszyn dobrze już znanych rolnikom i z powodzeniem użytkowanych w gospodarstwach uprawowych – ciągników z serii M oraz MGX, czyli traktorów o mocach od 66 do 140 KM.

Prezentacje zorganizowano w 8 lokalizacjach rozproszonych po całej Polsce, to pod Krakowem było przedostatnim z serii spotkaniem w ramach Kubota Tractor Show 2016. Podczas pokazów, oprócz szansy zapoznania się z japońskimi maszynami, goście mają możliwość bezpośredniego przetestowania maszyn z oferty firmy.