fbpx
Strona głównaWiadomościIzby rolniczeKtóre maszyny rolnicze powinny być rejestrowane? Rolnicy chcą rozwiania wątpliwości

Które maszyny rolnicze powinny być rejestrowane? Rolnicy chcą rozwiania wątpliwości

Rolnicy domagają się od ustawodawcy jednoznacznego wskazania maszyn rolniczych, które poruszają się i są ciągnięte ciągnikiem lub pojazdem silnikowym, które wymagają rejestracji i homologacji oraz innych zezwoleń do legalnego poruszania się po drogach publicznych.

– Obecnie nikt nie wyobraża sobie pracy w gospodarstwie rolnym bez używania ciągników i innych maszyn rolniczych. Zgodnie z najnowszymi przepisami prawa o ruchu drogowym, wszystkie pojazdy, włączając w to traktory rolnicze, muszą być zarejestrowane w wydziale komunikacji – mówi Grzegorz Leszczyński, prezes Podlaskiej Izby Rolniczej.

Według prawa o ruchu drogowym każdy pojazd, niezależnie od tego, czy porusza się po drogach publicznych, czy tylko po polu uprawnym, musi mieć tablice rejestracyjne. Dlatego dla rolników ważna jest wiedza, od których maszyn służących do pracy w polu i zagrodzie wymagana jest rejestracja.

4 KOMENTARZE

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.