fbpx

Które maszyny rolnicze powinny być rejestrowane? Rolnicy chcą rozwiania wątpliwości

Rolnicy domagają się od ustawodawcy jednoznacznego wskazania maszyn rolniczych, które poruszają się i są ciągnięte ciągnikiem lub pojazdem silnikowym, które wymagają rejestracji i homologacji oraz innych zezwoleń do legalnego poruszania się po drogach publicznych.

– Obecnie nikt nie wyobraża sobie pracy w gospodarstwie rolnym bez używania ciągników i innych maszyn rolniczych. Zgodnie z najnowszymi przepisami prawa o ruchu drogowym, wszystkie pojazdy, włączając w to traktory rolnicze, muszą być zarejestrowane w wydziale komunikacji – mówi Grzegorz Leszczyński, prezes Podlaskiej Izby Rolniczej.

Samasz loteria - baner

Według prawa o ruchu drogowym każdy pojazd, niezależnie od tego, czy porusza się po drogach publicznych, czy tylko po polu uprawnym, musi mieć tablice rejestracyjne. Dlatego dla rolników ważna jest wiedza, od których maszyn służących do pracy w polu i zagrodzie wymagana jest rejestracja.

SDF baner ciągnik
Amistrar Syngenta baner
Baner webinarium konopie
POZ 2024 - baner

4 KOMENTARZE

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze artykuły
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.