fbpx
Strona głównaWiadomościZ krajuKto zostanie nowym ministrem rolnictwa? W grze dwa nazwiska

Kto zostanie nowym ministrem rolnictwa? W grze dwa nazwiska

Jak informuje nieoficjalnie Rzeczpospolita, szefem resortu rolnictwa ma zostać Stefan Krajewski lub Czesław Sekierski. Obydwaj wywodzą się z Polskiego Stronnictwa Ludowego.

To, że reprezentant Ludowców stanie na czele resortu rolnictwa jest jasne od dawna. W grze są jednak dwa nazwiska. Na Czesława Sekierskiego wskazywał ostatnio obecny minister rolnictwa Robert Telus, który stwierdził, że byłby to najlepszy wybór w przypadku utworzenia rządu przez dotychczasową opozycję.

Siekierski ukończył studia na wydziale rolniczym SGGW, jest również doktorem nauk ekonomicznych. Był sekretarzem stanu w MRiRW, zasiadał także w ławach Parlamentu Europejskiego.

Z kolei Krajewski ukończył studia dziennikarskie, a także podyplomowe z zakresu wspólnej polityki rolnej. W przeszłości był m.in. pracownikiem ARiMR; do 2015 roku piastował funkcję dyrektora Podlaskiego Oddziału Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Po raz pierwszy w ławach poselskich zasiadł w 2019 roku.

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze artykuły
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.