KSG AGRO rozbudowuje park maszynowy i powiększa areały

KSG AGRO S.A. – jeden z wiodących producentów rolniczych na Ukrainie notowany na GPW w Warszawie, systematycznie rozbudowuje park maszynowy, który wspiera uprawę coraz większego areału ziem. W ciągi ostatniego roku Spółka zwiększyła o 75% ilość posiadanych maszyn i urządzeń, a w roku 2012 planowane są dalsze inwestycje w związku ze zwiększeniem banku ziemi o kolejne 50 tys. hektarów.

Spółka dynamicznie poszerza obszar upraw, który w roku 2012 zwiększy się blisko dwukrotnie z 60 tys. ha do 110 tys. ha. Cała przejęta ziemia znajduje się w najważniejszym, z punktu widzenia działalności Spółki, regionie Dniepropietrowska. KSG Agro posiada 584 sztuk maszyn i urządzeń rolniczych czyli o 75% więcej niż rok wcześniej. W okresie 2008-2010 Grupa nabyła szeroki wachlarz nowoczesnych maszyn, światowych producentów za kwotę ok. 7 mln USD. Natomiast w 2011 roku przeznaczono na ten cel około 3 mln USD. W ostatnim czasie KSG Agro podpisał umowę kredytową na zakup nowych maszyn rolniczych firmy John Deere Manufacturer za 11 mln USD. Proces inwestowania w maszyny tego producenta rozpoczął się od sezonu jesiennego, kiedy zakupiono 9 ciągników oraz 6 siewników. W 2012 plan zakłada zakup 56 kolejnych maszyn.

Planujemy intensywny program ekspansji w 2012 roku, o 50 tys. ha. Inwestycje w park maszynowy zależą od przejęć firm rolniczych jakich dokonamy, a szczególnie w jakie urządzenia będą wyposażone. Dziś jeszcze trudno powiedzieć, ile pojazdów kupimy, natomiast obecny park maszynowy oraz zestaw nowego wyposażenia od John Deere, dają nam możliwość uprawy około 70 tys. ha – powiedział Siergiej Mazin, prezes KSG Agro SA.