Krzywe buraki uratowane

Szczęśliwy finał głośnej sprawy. Sieć marketów Lidl zdecydowała się odkupić krzywe buraki od rolnika spod Łęczycy.

– Urosły zbyt fikuśne, pokrzywiły się jak robale i podkowy. Zdrowe są, po dwukrotnych badaniach, ale nikt tego nie chciał kupić. Żadna z przetwórni, z którymi mam kontakt. Do mechanicznej obróbki też się nie nadawały – powiedział w środę Polsat News Mieczysław Miszczak.

Rolnik podkreślił, że wokół sprawy zrobił się szum po emisji programu Interwencja w telewizji Polsat; od razu zgłosiło się do niego kilka firm z ofertą zakupu “trefnych” buraków.

– Jako społecznie odpowiedzialna firma, wierzymy, że przeciwdziałanie marnowaniu żywności to jedno z naszych najważniejszych zadań. […] O sprawie Pana Mieczysława Miszczaka dowiedzieliśmy się z mediów. Zgłosiliśmy się od razu do rolnika z propozycją zakupu niedoskonałych warzyw. Wierzymy, że klienci mimo to wykorzystają buraki w kuchni i w ten sposób wspólnymi siłami unikniemy zmarnowania buraków – stwierdziła Aleksandra Robaszkiewicz, szefowa do spraw komunikacji i CSR sieci cytowana przez portal Interia.pl.

Dzięki Interwencji udało się zatem uratować ponad tysiąc ton tak naprawdę pełnowartościowych buraków, a także uchroniono rolnika przed dotkliwą stratą finansową.

Pan Mieczysław składał co prawda reklamację do producenta nasion, jednak samych plonów reklamować nie można, zatem nie została ona uwzględniona.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności