fbpx
Strona głównaPozostałeKrzysztof Sikora - nowym ministrem rolnictwa?

Krzysztof Sikora – nowym ministrem rolnictwa?

Kandydatem Samoobrony na nowego ministra rolnictwa jest Krzysztof Sikora, jeden z bardziej zaufanych współpracowników Andrzeja Leppera. N

Sylwetkę kandydata prezentuje dzisiejsza Rzeczpospolita. Gazeta przypomina, że media niezbyt trafnie spekulowały, że miejsce Andrzeja Leppera zajmie w ministerstwie jego syn Tomasz.

Kandydaturę Sikory potwierdził Maciej Piskorski, rzecznik Samoobrony. Jak pisze rzeczpospolita, kiedy jeszcze nie wielu kojarzyło nazwisko Sikora, on miał już swój gabinet obok ministra Leppera w zamkniętej części resortu. Był jego doradcą do spraw kontaktu z parlamentem. Mimo, że Sikora nie należy do rozpoznawalnych polityków, jego Rola w karierze Leppera i Samoobrony była wielka. Od października 2006 pełni obowiązki przewodniczącego Klubu Parlamentarnego Samoobrony. Zanim trafił do Sejmu, był mazowieckim radnym. Do partii wstąpił w 2000 roku. Ukończył Wojskową Akademię Techniczną w Warszawie. Pracował w MON jako oficer, przez wiele lat był prezesem firmy Ekspol – firmie produkującej środku chemiczne dla rolnictwa. Z racji wykształcenia, ale pisze “Rz”, również zainteresowań Sikora lepiej pasowałby na ministra Oborny narodowej. Zasiada w Komisji Obrony Narodowej, był członkiem komisji nadzwyczajnej zajmującej się powołaniem wywiadu wojskowego. W Samoobronie jest bardziej ekspertem od służb specjalnych niż od rolnictwa.

MS za Rzeczpospolitą 18.07.2007 r.

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.