fbpx

Krzysztof Sikora – nowym ministrem rolnictwa?

Kandydatem Samoobrony na nowego ministra rolnictwa jest Krzysztof Sikora, jeden z bardziej zaufanych współpracowników Andrzeja Leppera. N

Sylwetkę kandydata prezentuje dzisiejsza Rzeczpospolita. Gazeta przypomina, że media niezbyt trafnie spekulowały, że miejsce Andrzeja Leppera zajmie w ministerstwie jego syn Tomasz.

Kandydaturę Sikory potwierdził Maciej Piskorski, rzecznik Samoobrony. Jak pisze rzeczpospolita, kiedy jeszcze nie wielu kojarzyło nazwisko Sikora, on miał już swój gabinet obok ministra Leppera w zamkniętej części resortu. Był jego doradcą do spraw kontaktu z parlamentem. Mimo, że Sikora nie należy do rozpoznawalnych polityków, jego Rola w karierze Leppera i Samoobrony była wielka. Od października 2006 pełni obowiązki przewodniczącego Klubu Parlamentarnego Samoobrony. Zanim trafił do Sejmu, był mazowieckim radnym. Do partii wstąpił w 2000 roku. Ukończył Wojskową Akademię Techniczną w Warszawie. Pracował w MON jako oficer, przez wiele lat był prezesem firmy Ekspol – firmie produkującej środku chemiczne dla rolnictwa. Z racji wykształcenia, ale pisze “Rz”, również zainteresowań Sikora lepiej pasowałby na ministra Oborny narodowej. Zasiada w Komisji Obrony Narodowej, był członkiem komisji nadzwyczajnej zajmującej się powołaniem wywiadu wojskowego. W Samoobronie jest bardziej ekspertem od służb specjalnych niż od rolnictwa.

MS za Rzeczpospolitą 18.07.2007 r.

McHale - baner - kwiecień 2024
Axial Syngenta baner
Baner webinarium konopie
POZ 2024 - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze artykuły
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.