fbpx
Strona głównaWiadomościKRUS: Zasiłek pogrzebowy mniejszy

KRUS: Zasiłek pogrzebowy mniejszy

Od 1 września br. rodziny zmarłych rolników będą otrzymywały średnio o 208,26 zł mniej zasiłku pogrzebowego – poinformował KRUS. To oznacza, że świadczenie to będzie teraz wynosiło 6 162,96 zł. Kasa nadal będzie wypłacała zasiłek pogrzebowy za koszt pogrzebu ubezpieczonego rolnika (domownika), emeryta lub rencisty. Nowa wysokość zasiłku pogrzebowego dotyczy zgonów zaistniałych po 31 sierpnia br.

Od 1 września 2009 r. zasiłek pogrzebowy będzie ustalany od kwoty 3 081,48 zł. To oznacza jego zmniejszenie. Zasiłek ten przysługuje w wysokości 200% przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia obowiązującego w dniu śmierci osoby, za którą zostały poniesione koszty pogrzebu.

Od 1 września br. zmieniają się również kwoty przychodu decydujące o zmniejszeniu lub zawieszeniu emerytur i rent rolnych – informuje KRUS. Kwoty przychodu równe 30%, 70% i 130% przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia będą wynosić odpowiednio: 924,50 zł, 2 157,10 zł oraz 4 006,00 zł.

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.