KRUS przyspiesza wydawanie wniosków

Pisaliśmy już o problemach młodych rolników, starających się o premie w ramach PROW, którzy muszą czekać nawet miesiąc na zaświadczenie z KRUS. Teraz proces ten będzie znacznie przyspieszony.

Wydawanie decyzji i zaświadczeń z Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego dla młodych rolników starających się o premie na rozpoczęcie działalności gospodarczej będzie przyspieszone.

KRUS poinformował, że wychodząc naprzeciw oczekiwaniom rolników we wrześniu br. zobowiązano oddziały terenowe do niezwłocznego wydawania zaświadczeń osobom ubiegającym się o dofinansowanie dla młodych rolników.

W przypadku osób nieobjętych ubezpieczeniem społecznym rolników zgłaszających się po zaświadczenie, warunkiem koniecznym do wydania zaświadczenia przez KRUS jest posiadanie przez jednostkę organizacyjną Kasy kompletu dokumentów niezbędnych do podjęcia rozstrzygnięcia o podleganiu ubezpieczeniu społecznemu rolników.

Renata Struzik, źródło: KRIR

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności