fbpx

KRUS informuje

Składka na ubezpieczenie wypadkowe, chorobowe i macierzyńskie na I kwartał 2008 r. została ustalona w wysokości 78,00 zł za każdą osobę podlegającą temu ubezpieczeniu. Osoby objęte tym ubezpieczeniem na wniosek w ograniczonym zakresie, opłacają 1/3 pełnej składki, tj. 26,00 zł.

Składka na ubezpieczenie emerytalno-rentowe, stanowiąca 30% obowiązującej w grudniu 2007 r. emerytury podstawowej (597,46 zł)w I kw. 2008 roku pozostaje bez zmian i wynosi 179,00 zł.
Obowiązek opłacenia składki powstaje z pierwszym dniem kwartału, w którym powstało ubezpieczenie.
Nieprzekraczalnym terminem zapłaty należnych składek jest ostatni dzień pierwszego miesiąca danego kwartału.
Kasa przypomina jednocześnie, że osoba podlegająca ubezpieczeniu społecznemu rolników z mocy ustawy, która jednocześnie prowadzi pozarolniczą działalność gospodarczą lub współpracuje przy prowadzeniu tej działalności, opłaca składki w podwójnej wysokości ich kwartalnego wymiaru.

opr. MS
Wrp.pl
źródło: KRUS

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.