Królowa Mleka 2016

Agnieszka Zaborska, pochodząca z miejscowości Słotwiny k. Poniatowej (województwo lubelskie), 27-letnia doktorantka Wydziału Towaroznawstwa i Przetwórstwa Surowców Zwierzęcych Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie została Królową Mleka 2016. Natomiast Księżniczkami Mleka roku 2016 zostały: Joanna Pyś, studentka Technologii Żywności na Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie i Anna Szkaradzińska, studentka Technologii Żywności w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie.

Oficjalna koronacja nowej królowej oraz księżniczek, których kadencja rozpoczyna się od 1 stycznia 2016 roku odbędzie się podczas ceremonii otwarcia XXIII Targów Mleczarskich Mleko-Expo w Warszawie.

Finał konkursu Wyborów Królowej Mleka 2016 miał miejsce 29 października 2015 roku w siedzibie Krajowego Związku Spółdzielni Mleczarskich Zw. Rew. w Warszawie.

Wyboru Królowej Mleka 2016 dokonało jury, któremu przewodniczył Janusz Górski, redaktor naczelny magazynu Forum Mleczarskie.

Projekt Królowa Mleka został ustanowiony wiosną 2013 roku. Wspierające ten pomysł organizacje: Krajowy Związek Spółdzielni Mleczarskich Związek Rewizyjny (KZSM ZR) oraz Federacja Branżowych Związków Producentów Rolnych (FBZPR) uważają, że cały łańcuch dostaw artykułów mleczarskich, począwszy od pozyskania mleka poprzez jego przetworzenie po sprzedaż i konsumpcję, powinien być wspierany przez ambasadora, który poprzez swój czar i wiedzę reprezentuje tę tradycyjną gałąź polskiego przemysłu spożywczego. Królowa Mleka podkreśla wagę czynnika zdrowotnego w diecie, który jest szczególnie ważny w odniesieniu do młodego pokolenia. Polska Królowa Mleka i dwie księżniczki za swoją pracę na rzecz promocji mleka otrzymają nagrody finansowe, a ich wydatki związane z pełnieniem funkcji  będą na bieżąco pokrywane przez organizatora konkursu.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności