fbpx
Strona głównaPozostałeKRIRKRIR: zła interpretacja przepisów przy szacowaniu szkód łowieckich

KRIR: zła interpretacja przepisów przy szacowaniu szkód łowieckich

Krajowa Rada Izb Rolniczych wnioskuje do Ministra Klimatu i Środowiska  o wskazanie powodów, dla których odmawia się przy szacowaniu szkód łowieckich, zwrotu kosztów sprzętu przy szacowaniu szkody całkowitej.

Izby w piśmie skierowanym do ministra klimatu i środowiska proszą o dokonanie interpretacji przepisów ustawy z dnia 13 października 1995 r. – Prawo łowieckie (Dz. U. z 2020 r. poz. 1683) i rozporządzenia ministra środowiska z dnia 16 kwietnia 2019 roku w sprawie szczegółowych warunków szacowania szkód w uprawach i płodach rolnych (Dz. U. z 2019 r. poz. 776) w celu wyjaśnienia przedmiotowych nieprawidłowości.

– Takie działanie jest krzywdzące dla rolników i naruszające ich uzasadnione interesy. Zgodnie bowiem z zasadami prawidłowej gospodarki i ekonomiki gospodarstw rolnych, każdorazowo podczas planowania i prowadzenia danych upraw, uwzględnia się także koszty pozyskania plonu. Innymi słowy, odszkodowania za całkowite szkody powinny uwzględniać także koszty niezbędne do pozyskania utraconych upraw – mówi Wiktor Szmulewicz, prezes KRIR.

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.