fbpx
Strona głównaWiadomościIzby rolniczeKRIR wnioskuje o interwencyjny skup kukurydzy

KRIR wnioskuje o interwencyjny skup kukurydzy

Krajowa Rada Izb Rolniczych wystąpiła 21 grudnia do Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z wnioskiem o wsparcie interwencyjne skupu kukurydzy.  

Uzasadniając wniosek Rada zwróciła uwagę na fakt, że na wschodzie i południowym wschodzie kraju zaawansowanie zbiorów wynosi około 70%, co spowodowało spore nasycenie rynku kukurydzą i wyraźne spadki cen, a skup interwencyjny ustabilizowałby rynek.  

Choć w komunikacie KRIR nie wyjaśniono, co oznaczałoby ustabilizowanie rynku, można rozumieć, że chodzi tu o powstrzymanie dalszego spadku cen.  

Rada wnioskuje, by skup “wprowadziła Krajowa Grupa Spożywcza przy współudziale podmiotów prywatnych, które już w obecnym okresie posiadają do tego typu przedsięwzięcia odpowiednią infrastrukturę techniczną oraz odpowiednie zaplecze maszynowe i magazynowe”,  ponieważ sama KGS nie jest obecnie “technicznie” przygotowana do takiego rodzaju interwencji na rynku.  

1 KOMENTARZ

  1. To cwaniaczki chcieli aby kukurydzę w Ukrainy kupował KGS ? Śmieszne. Rolnicy już prawie nie mają kukurydzy, teraz tylko pośrednicy nakupowali niewiadomo ile i za ile, i teraz trzęsą portkami , że nie ma z czego zapłacić rolnikom . Tonący sitwy się trzyma, ratujta.

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.