KRIR w kwestii szacowania cen gruntów rolnych przejmowanych pod drogi

3 stycznia Wiktor Szmulewicz, prezes Krajowej Rady Izb Rolniczych Jan Heichel, prezes Warmińsko-Mazurskiej Izby Rolniczej oraz Senator Stanisław Gorczyca wraz z rolnikami z województwa warmińsko-mazurskiego (Piotrem Miecznikowskim, Henrykiem Mamajkiem, Waldemarem Wylengowskim) spotkali się z Piotrem Styczniem, podsekretarzem stanu w Ministerstwie Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej.

Celem wizyty przedstawicieli samorządu rolniczego w resorcie transportu było wyjaśnienie wszelkich wątpliwości związanych ze sposobem wyceny nieruchomości rolnych przejmowanych pod inwestycje drogowe, w związku ze zmianą w lipcu 2011 r. zasad wyceny określonych w rozporządzeniu Rady Ministrów z dnia 21 września 2004 r. w sprawie wyceny nieruchomości i sporządzenia operatu szacunkowego.

Podczas spotkania wiceminister Styczeń poinformował, że niedawno resort transportu opracował interpretację przepisów znowelizowanego rozporządzenia w sprawie wyceny nieruchomości i sporządzenia operatu szacunkowego. Według informacji przekazanych przez Ministerstwo Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej wycena nieruchomości rolnych przejmowanych pod inwestycje drogowe będzie dokonywana przez rzeczoznawców dwoma sposobami i wybierana ma być cena w oparciu o korzystniejszą wycenę dla rolnika.
Ponadto eksperci z Ministerstwa Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej mają przyjechać na spotkanie, organizowane przez Warmińsko-Mazurską Izbę Rolniczą z rolnikami, wojewodą, rzeczoznawcami oraz Generalną Dyrekcją Dróg i Autostrad, aby przekazać wytyczne resortu transportu dotyczące szacowania cen gruntów rolnych przejmowanych pod drogi.

Wojciech Petera
Rzecznik prasowy zarządu KRIR

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności