fbpx
Strona głównaPozostałeKRIRKRIR: Trzeba zabezpieczyć paliwo dla gospodarstw rolnych

KRIR: Trzeba zabezpieczyć paliwo dla gospodarstw rolnych

Krajowa Rada Izb Rolniczych zaapelowała w piątek do ministra Henryka Kowalczyka o ograniczenie limitu tankowania dla gospodarstw rolnych.

– Mając na uwadze wprowadzone limity kupna do 50 l oleju napędowego i benzyny na niektórych stacjach benzynowych (w związku z atakiem Rosji na Ukrainę), a także ograniczenia w dostawach hurtowych Zarząd Krajowej Rady Izb Rolniczej wniósł dziś do wicepremiera, ministra rolnictwa i rozwoju wsi o zabezpieczenie paliwa dla gospodarstw rolnych i ograniczenie dla gospodarstw rolnych limitu. Nadmienić należy, że ustanowiony limit w stosunku do zużycia paliwa podczas pracy traktora wystarczy na godzinę pracę, a zbliżają się prace polowe – czytamy w piątkowym komunikacie KRIR.

Niestety, wprowadzonym limitom poniekąd jesteśmy sami winni. Bezprecedensowe wydarzenia na stacjach benzynowych w czwartek spowodowały ograniczenie sprzedaży paliw, podczas gdy ich zapasy są zabezpieczone (do tego zresztą władze są zobligowane przepisami prawa). Złośliwi mówią, że w Polsce nie jest potrzebna inwazja; wystarczy fake news, abyśmy popadli w panikę. I niestety jest w tym ziarno prawdy…

Tymczasem tankujmy wtedy, kiedy naprawdę tego potrzebujemy. Aby nie zabrakło paliwa tym, którym faktycznie jest ono niezbędne.

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.