fbpx
Strona głównaPozostałeKRIR przeciw redukcji kwoty cukrowej

KRIR przeciw redukcji kwoty cukrowej

Zarząd Krajowej Rady Izb Rolniczych wystosował pismo do ministra Skarbu Państwa Aleksandra Grada w sprawie przyszłości przyznanych Polsce kwot produkcyjnych na cukier. Chodzi o planową redukcję produkcji cukru o dalsze 7%, z którą nie zgadza się samorząd rolniczy.

-“Ideą przyświecającą reformie rynku cukru w Unii Europejskiej było zmniejszenia nagromadzonych zapasów w krajach członkowskich. W obecnym czasie Polska nie posiada już takich zapasów, wobec czego zostaniemy niechybnie zmuszeni do sprowadzania cukru z państw, które jeszcze posiadają takowe nadwyżki” – czytamy w liście, jaki prezes KRIR Wiktor Szmulewicz wystosował do ministra Grada.
Zdaniem izb rolniczych, istnieje obawa, że w innych krajach unijnych nie nastąpi przewidywany spadek zapasów tego surowca i w następnym roku Wspólnota podejmie nowe decyzje o kolejnej redukcji kwot produkcyjnych na cukier we wszystkich państwach członkowskich, a zatem w Polsce również.
W. Szmulewicz podkreśla, że dalsze redukcje kwoty cukrowej doprowadzą do znacznego zmniejszenia areału upraw buraka cukrowego, a co za tym idzie do zamykania kolejnych cukrowni.
Decyzje o zmniejszeniu kwoty cukrowej mają zapaść do końca marca br..

MS
Wrp.pl

N

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze artykuły
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.