fbpx
Strona głównaWiadomościIzby rolniczeKRIR proponuje zmianę zasad naliczania czynszu dzierżawnego

KRIR proponuje zmianę zasad naliczania czynszu dzierżawnego

Izby rolnicze wnioskują do ministra rolnictwa i rozwoju wsi o to, aby Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa rozpoczął organizowanie przetargów na nieruchomości Zasobu Własności Rolnej Skarbu Państwa w formie przetargów ograniczonych ofertowych na zakup i dzierżawę. Ponadto KRIR proponuje zmianę zasad naliczania czynszu dzierżawnego.

Samorząd rolniczy uzasadnia swój wniosek tym, że grunty z przetargów licytacyjnych najczęściej trafiają do osób niezwiązanych z rolnictwem lub inwestujących w ziemię rolników, co nie wydaje się być realizacją polityki agrarnej rządu.

Krajowa Rada Izb Rolniczych postuluje też o zmianę sposobu naliczania czynszu dzierżawnego, który powinien być naliczany według średniej ceny skupu pszenicy za 11 kwartałów poprzedzających termin płatności, na wzór naliczania podatku rolnego.

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.