KRIR oraz partie polityczne o przyszłości rolnictwa

Krajowa Rada Izb Rolniczych zaprasza rolników oraz media do uczestnictwa w dość ciekawie zapowiadającej się debacie pt. “Przyszłość rolnictwa w programach rolnych głównych partii politycznych”. Debata odbędzie się w czasie targów Farma 2007, które rozpoczyną się już w najbliższy piątek. W programie przewidziano możliwość zadawania przez rolników pytań do przedstawicieli izb rolniczych oraz partii politycznych

Debata Przyszłość rolnictwa w programach rolnych głównych partii politycznych” odbędzie się w dniu 29 września na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich w trakcie targów Farma.
W obradach, które rozpoczną się o godzinie 12 w Sali WTC ( pawilon 5) uczestniczyć będą przedstawiciele izb rolniczych i największych w Polsce partii politycznych zainteresowanych przyszłością polskiej wsi (Prawo i Sprawiedliwość, Platforma Obywatelska, Polskie Stronnictwo Ludowe, Sojusz Lewicy Demokratycznej, Samoobrona RP, Liga Polskich Rodzin) oraz media . W programie debaty przewidziane są wystąpienia przedstawicieli poszczególnych partii politycznych na temat wizji modelu gospodarstwa rolnego w Polsce, perspektyw rozwoju produkcji rolnej – możliwości wspierania wybranych kierunków produkcji i typów gospodarstw również po roku 2013 oraz przyszłość młodych ludzi na wsi. Zaplanowano też pytania rolników do przedstawicieli partii i dyskusje.
Gospodarzem spotkania będzie Wiktor Szmulewicz, prezes Krajowej Rady Izb Rolniczych.

źródło: rzecznik KRIR
opr. MS, Wrp.pl

N”