KRIR apeluje do ministra rolnictwa

W związku z trudną sytuacją na rynku trzody chlewnej Krajowa Rada Izb Rolniczych apeluje do Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi o podjęcie działań mających na celu uregulowanie sytuacji na rynku trzody chlewnej.

W ocenie samorządu rolniczego od dłuższego czasu ceny żywca wieprzowego były niskie i balansowały na progu opłacalności, jednak w obecnej sytuacji cena oferowana przez podmioty obecne na rynku jest rażąco niska i nie pokrywa kosztów produkcji.

– Polska otrzymała kwotę 23,9 mln euro na pomoc dla rolników, których dochody spadły z powodu trudnej sytuacji na rynkach rolnych, jednak ta kwota jest za mała, aby móc realnie wesprzeć producentów bydła i trzody chlewne. Prawo unijne pozwala na podwojenie powyższej kwoty z budżetu krajowego i wsparcie rolników. Ważne jest, aby rząd wyasygnował odpowiednią kwotę z budżetu krajowego i wsparł w szczególności producentów prosiąt oraz producentów trzody chlewnej produkujących w cyklu zamkniętym lub otwartym, którzy zakupują prosięta krajowe – informuje KRIR.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności