fbpx
Strona głównaCenyRynek zbóz i oleistychKreml: Nie ma planów na rozmowy o umowie zbożowej pomiędzy sekretarzem ONZ...

Kreml: Nie ma planów na rozmowy o umowie zbożowej pomiędzy sekretarzem ONZ a Putinem

Jak podaje serwis The Pig Site, rosyjskie władze poinformowały wczoraj, że jak na razie nie ma planów na rozmowy pomiędzy sekretarzem generalnym ONZ Antonio Guterresem a prezydentem Rosji Władimirem Putinem w sprawie przedłużenia umowy zbożowej.

– Wciąż jest wiele pytań dotyczących ostatecznych odbiorców, pytań o to, gdzie trafia większość zboża. I oczywiście pytania dotyczące drugiej części porozumień są wszystkim dobrze znane – powiedział rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow.

Jeśli chodzi o pierwszą część wypowiedzi Pieskowa, to władze rosyjskie zarzucają Ukrainie i Zachodowi, że ukraińskie ziarno wcale nie trafia do krajów najbardziej potrzebujących, a przede wszystkim do państw bogatych. W drugiej części chodzi mu przede wszystkim o ograniczenia dotyczące eksportu rosyjskich produktów rolnych i nawozów, bo chociaż zachodnie sankcje nie są wymierzone wprost w ich eksport, to niemożność rozładunku rosyjskich towarów w wielu europejskich portach czy choćby sankcje nałożone w rosyjskie banki ograniczają przepływ towarów.

Sekretarz generalny ONZ Antonio Guterres spotkał się w środę z prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Zełenskim, aby omówić kwestię przedłużenia umowy zbożowej.

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.