fbpx
Strona głównaPozostałeKredyty preferencyjne

Kredyty preferencyjne

Wielkopolska Izba Rolnicza, po analizie sytuacji z przedstawicielami banków spółdzielczych, w dniu 23 lutego br. wystąpiła do Premiera Donalda Tuska z wnioskiem o podjęcie działań w kierunku poprawy opłacalności udzielania kredytów, do oprocentowania których ARiMR stosuje dopłaty.

W uzasadnieniu pisma Prezes WIR podkreślił, że kredyty preferencyjne są nieodzowne w funkcjonowaniu działalności rolniczej, a spadająca opłacalność kredytów preferencyjnych może doprowadzić do zaniechania ze strony spółdzielczości bankowej finansowania, przy udziale kredytów z dopłatą ARiMR, inwestycji w rolnictwie i przetwórstwie rolno-spożywczym. To z kolei może negatywnie wpłynąć na dalszy rozwój rolnictwa, które w latach poprzednich było w znacznym stopniu wspierane przy udziale kredytów preferencyjnych, udzielanych głównie przez banki spółdzielcze, mające ok. 80% udział w rynku kredytów preferencyjnych

opr. MS/Wrp.pl
źródło: WIR

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.