Kredyty preferencyjne

Wielkopolska Izba Rolnicza, po analizie sytuacji z przedstawicielami banków spółdzielczych, w dniu 23 lutego br. wystąpiła do Premiera Donalda Tuska z wnioskiem o podjęcie działań w kierunku poprawy opłacalności udzielania kredytów, do oprocentowania których ARiMR stosuje dopłaty.

W uzasadnieniu pisma Prezes WIR podkreślił, że kredyty preferencyjne są nieodzowne w funkcjonowaniu działalności rolniczej, a spadająca opłacalność kredytów preferencyjnych może doprowadzić do zaniechania ze strony spółdzielczości bankowej finansowania, przy udziale kredytów z dopłatą ARiMR, inwestycji w rolnictwie i przetwórstwie rolno-spożywczym. To z kolei może negatywnie wpłynąć na dalszy rozwój rolnictwa, które w latach poprzednich było w znacznym stopniu wspierane przy udziale kredytów preferencyjnych, udzielanych głównie przez banki spółdzielcze, mające ok. 80% udział w rynku kredytów preferencyjnych

opr. MS/Wrp.pl
źródło: WIR

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności